Спеціальні потреби

Європейський суд дозволив Google дотримуватися “права на забуття” лише в ЄС


FILE - In this April 17, 2007 file photo, exhibitors work on laptop computers in front of an illuminated sign of the Google logo at the industrial fair Hannover Messe in Hanover, Germany.

Найвищий суд Європейського Союзу постановив, що компанія Google не зобов’язана виконувати в усьому світі європейський закон, який дає право позивачам вимагати, щоб пошукова система не видавала певну особисту інформацію.

Це рішення суду, що працює у Люксембурзі, і де представлені судді від кожної з 28-ми країн - членів ЄС, називають випробуванням можливостей Євросоюзу поширювати дію власних законів на глобальному рівні.

Рішення також має наслідки у справах пов'язаних із принципами свободи слова та права доступу до інформації.

Ми доклали великих зусиль, щоб втілювати право на забуття у Європі, і щоб забезпечити розумну рівновагу між правами людей на доступ до інформації та правами на приватність.
Google

“Право на забуття” згідно із законом Європейського Союзу гарантує можливість вилучення посилань на дані в інтернеті, які можуть бути неправдивими, застарілими, або завдавати комусь шкоди.

Суд ЄС виніс рішення у вівторок 24 вересня після кількарічної судової боротьби компанії Google зі спеціальною державною комісією у Франції CNIL (Commission nationale de l’informatique et des libertés), що відає питаннями захисту даних.

2016 року CNIL оштрафувала Google на 100 тисяч євро за відмову вилучити зі своїх пошукових систем в усіх країнах світу посилання на певну інформацію відповідно до закону про “право на забуття”.

Google оскаржив цей штраф у вищі судові органи уряду Франції, які потім звернулися до Європейського Суду за роз’ясненнями щодо дії закону на міжнародному рівні.

У судовій постанові підкреслено, що “закони ЄС вимагають від операторів пошукових систем здійснювати таке вилучення зі своїх версій в усіх країнах - членах (ЄС)”, але там вказано, що ці європейські закони не вимагають відповідних дій у країнах, що не входять до Євросоюзу.

“З 2014 року ми доклали великих зусиль, щоб втілювати право на забуття у Європі, і щоб забезпечити розумну рівновагу між правами людей на доступ до інформації та правами на приватність. Ми задоволені, що суд погодився з нашими доводами”, - сказано у заяві Google у зв'язку із судовим рішенням.

Дивіться також: Розмова Трампа та Зеленського – підстава для імпічменту президента США?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG