Спеціальні потреби

В уряді Німеччини не здивуються дефолту Греції


Перехожа поблизу Центрального банку Греції в Афінах. Вартість нових запозичень для обтяженої неймовірною кількістю боргів Греції постійно збільшується. Тим часом уряду не вдається прискорити впровадження необхідних реформ.

Одночасне падіння світових фондових ринків та грошової одиниці ЄС – євро – сталось у понеділок. Причиною цього називають побоювання інвесторів щодо неспроможності Греції сплачувати свої боргові зобов’язання.

Фондові біржі Європи показали найгірші показники за останні два роки. Падіння індексів відзначили у Лондоні, Парижі та Франкфурті. Міністр економіки Німеччини Філіп Рослер заявив, що Європа більше не може відкидати ймовірність оголошення дефолту з боку Греції. Водночас інші представники уряду Німеччини заявили, що не бажають, щоб Греція покинула Єврозону до якої нині входять 17 країн.

Аналітики попереджають, що можливий дефолт Греції стане рубіконом для євро, яке демонструє падіння щодо американського долара та японської єни.

Існують побоювання, що в разі дефолту Греції, наступними можуть стати Італія та Іспанія, які є відповідно третьою та четвертою найбільшими економіками Єврозони. Дефолт також негативно вплине на французькі банки, яким належить значна кількість боргових забов’язань Греції.

XS
SM
MD
LG