Спеціальні потреби

Що порадили Гройсману у Вашингтоні віце-президент США та 10-річна дівчина


Гройсман отримав у США пораду від 10-річної дівчиники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Гройсман отримав у США пораду від 10-річної дівчинки. Відео

У Вашингтоні триває візит урядової делегації на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Найважливіша зустріч прем’єр-міністра вже позаду. У середу відбулися переговори з віце-президентом США.

Ми великою мірою підтримуємо і сподіваємося на втілення цього разу у життя прагнень революції.
Джозеф Байден, віце-президент США

«Одна з речей, про які я говорив з ним та його попередниками, - ми великою мірою підтримуємо і сподіваємося на втілення цього разу у життя прагнень революції», - сказав Джозеф Байден.

І в цьому Білий дім готовий допомагати. Віце-президент повідомив про надання Україні додаткових 220 мільйонів доларів. Ці кошти, йдеться у повідомленні Білого дому, підуть на прискорення митної реформи, зокрема на створення центру митного контролю, набір і підготовку нових кадрів. Допомога буде спрямована також на боротьбу з корупцією шляхом підтримки реформ в судовій сфері, розширення партнерських відносин з Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, національною поліцією, на підтримку незалежних ЗМІ і громадянського суспільства. Частина цих коштів піде на створення прозорих і чесних ринків газу та електроенергії, диверсифікацію джерел енергії, підвищення енергоефективності.

«Сьогодні відбувається багато зустрічей в різних форматах, які визначають, як ми будемо взаємодіяти зі Сполученими Штатами. Нам треба пришвидшувати реформи в країні. Нам потрібно робити багато змін. І підтримка Сполучених Штатів є дуже важливою. Нам треба робити багато змін і в сфері судової реформи, і боротьби з корупцією, і в сфері державного управління підтримки цих реформ, енергетичної незалежності, і в багатьох інших сферах. Я подивився на цифри інвестування американського бізнесу в економіку України. Цифри не втішні. Тут є питання, які потребують теж вирішення. Тому завтра в нас буде зустріч з міністром фінансів, зустріч з міністром торгівлі», - поділився ходом переговорів Володимир Гройсман в інтерв’ю «Голосу Америки» в середу ввечері.

Зі свого боку українська делегація переконує: реформатори є і в новому складі уряді, реформи не зупиняться. У Білому домі говорили не лише про українську економіку, а і про російську агресію. Гройсман говорить, війну на сході України можна закінчити за один день.

Ми дуже хочемо, щоб запанував мир над нашою рідною землею. Єдине, в кого немає бажання, це в Російській федерації. Як тільки воно з’явиться, питання буде вирішено за один день.
Володимир Гройсман, прем`єр-міністр України

«Ми обговорювали ці питання і позиція Сполучених Штатів є незмінною в підтримці України. І ми наполягаємо на тому, щоб Росія почала виконувати свої зобов’язання - забрати війська, передати контроль над державним кордоном України під контроль України, і тоді все стане на своє місця. Ми дуже швидко реінтегруємо Донбас, повернемо людям спокій і нормальне життя. Ми дуже хочемо, щоб запанував мир над нашою рідною землею і ми все робимо для цього. Єдине, в кого немає бажання, - це в Російській Федерації. Як тільки воно з’явиться, питання буде вирішено за один день», - сказав він.

Володимир Гройсман говорить, що, незалежно від того, хто в листопаді стане новим господарем Білого дому, він сподівається, що підтримка України з боку США залишатиметься:

«Те, що я почув сьогодні в Конгресі від сенаторів, влади Сполучених Штатів, - це все те, що лежить в площині поглиблення співпраці і повної підтримки України. Я не відчув сьогодні жодних загроз щодо зміни політики Сполучених Штатів до України».

Всього до української делегації увійшло 15 урядовців, і в кожного своя програма. Серед них - голова Фонду держмайна Ігор Білоус.

Я не відчув сьогодні жодних загроз щодо зміни політики Сполучених Штатів до України.
Володимир Гройсман, прем`єр-міністр України

«Ми розпочали фактично програму приватизації. Вже стартувала програма приватизації Одеського припортового заводу. На черзі приватизація Обленерго. Пізніше буде Центренерго. По всіх цих проектах ми співпрацюємо дуже тісно з американським урядом. Американські інвестори цікавляться приватизацією. Є кілька зацікавлених осіб в Одеському припортовому заводі. І я вважаю, що в приватизації Обленерго в американців буде багато інтересу», - розповів він в інтерв’ю «Голосу Америки».

Також в середу вечері Володимир Гройсман та кілька членів делегації вшанували пам`ять жертв Голодомору в Україні. Після цього Володимир Гройсман поспілкувався з діаспорою. Найбільш активною виявилася десятирічна Міла, мама якої перебуває на дослідницькій програмі в Інституті Кеннана. Дівчина запропонувала прем’єру запровадити в українських школах класи друкування всліпу, без навичок чого в сучасному світі важко обійтися. Володимир Гройсман відповів, що подумає.

«Я сказала, що не треба думати, треба просто робити і все»,- поділилася Міла з «Голосом Америки».

Дивіться також: Російські фанати - нова загроза Європі?

Ось чому зрощення фанатського середовища з політичними радикалами тривожить Європу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG