Спеціальні потреби

Діти в Гаїті починають повертатися у школи


Після майже трьох місяців вимушених канікул, гаїтянські школярі знову повертаються за шкільні парти. Згідно із розпорядженням Міністерства освіти Гаїті, навчальні заклади мали розпочати роботу вже цього тижня. Однак відновлення навчального процесу відбувається значно повільніше, адже у багатьох школах досі тривають ремонтні роботи після землетрусу.

О восьмій ранку директор школи Джеймс Поло шикує школярів на ранковій лінійці. Як і у багатьох інших країнах світу, навчальний день починається з національного гімну та підняття прапора. Однак для учнів школи Джорджа Вашингтона – це перший день навчання з часу, коли майже три місяці тому Порт-о-Пренс зруйнував землетрус.

За словами директора школи Джеймса Поло, за розпорядженням Міністерства освіти, перших два тижні навчання вчителі присвятять темі землетрусу.

«Вчителі не лише говоритимуть про землетрус та його наслідки, але й про те, що робити, коли це стихійне лихо трапиться. На Гаїті це може статися у будь-яку мить. Також учні розповідатимуть історії, які вони пережили».

Втім, не усі школи готові відновити навчання. У деяких з них все ще тривають ремонтно-відновлювальні роботи. Часто
роботи не закінчено через нестачу будівельних матеріалів, особливо дерева.

У тих же школах, в яких розпочалось навчання, учні і вчителі раді знову бачити одні одних після довгих вимушених канікул.

Втім тисячі дітей ще не скоро повернуться за шкільні парти, і не лише через ремонтні роботи. Багато батьків, як от Даніелла Маклін, не мають грошей на шкільну форму та підручники.

Тим часом високопосадовці кажуть, що в країні все ще панує хаос і важко сказати, скільки шкіл готові розпочати навчання і скільки дітей зможуть відвідувати уроки.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG