Спеціальні потреби

Данська супермодель допомагає збирати кошти для українців, в яких війна забрала домівки


Гелена Крістенсен

Відома данська супермодель і фотограф Гелена Крістенсен опублікувала на своїй сторінці в Instagram, за якою стежиать 234 тисячі осіб, посилання на кампанію збору коштів для дому престарілих в Україні. Організатори фандрейзера намагаються допомогти людям похилого віку, що втратили свої домівки в результаті війни на сході України.

У березні 2017 року модель відвідала Україну в рамках своєї співпраці з агенцією ООН у справах біженців (УВКБ ООН), де зустрілася з внутрішньо переміщеними людьми. Вона також познайомилася з Олегом Горбачевим, лідером групи волонтерів, що, ризикуючи власним життям, евакуював із Алчевська бабусь і дідусів, для яких тепер допомагає збирати кошти Крістенсен.

Гелена Крістенсен використовує свою творчість як фотографа, щоб розповідати історії і зміцнювати голоси переміщених людей, ідеться на сайті УВКБ ООН. Модель поділилася своїми спостереженнями і роздумами від поїздки в Україну в матеріалі, опублікованому на англомовному сайті Mamamia.

«Старі люди можуть бути так легко забуті та занедбані, особливо в надзвичайних ситуаціях, – пише Крістенсен. – Моя місія полягає в тому, щоб нагадати світові, що ці стійкі старі чоловіки і жінки терміново потребують і заслуговують на нашу допомогу, щоб відновити свої домівки».

У рамках фандрейзера, якому сприяє модель, уже зібрано більше 27 тисяч доларів, і завдяки цим коштам зроблено перший внесок на будинок для внутрішньо переміщених людей похилого віку.

«Коли падають бомби, молодші люди можуть втекти. Але як часто ми думаємо про людей похилого віку, неповносправних і слабких, тих, хто так часто залишаються поза увагою і занедбані під час конфліктів?» – намагається нагадати про важливе Крістенсен.

Дивіться також: Ексклюзивне інтерв’ю з Куртом Волкером – про конфлікт на cході України, шляхи його вирішення та американську позицію

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

XS
SM
MD
LG