Спеціальні потреби

Гельсінська комісія засудила вирок Юрію Луценку


Голова Гельсінської комісії, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт

Голова Гельсінської комісії, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт оприлюднив заяву з приводу засудження колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка до чотирьох років позбавлення волі.

«Вирок пану Луценку є ще одним підтвердженням того, що режим президента Віктора Януковича не сприймає серйозно зауважень ОБСЄ щодо дотримання прав людини та демократії. Ув'язнення лідерів опозиції Тимошенко і Луценко унеможливлюють їхню участь у парламентських виборах в жовтні, і це викликає серйозні питання про те, чи будуть ці вибори в Україні відповідали стандартам ОБСЄ. Це викликає особливе занепокоєння, оскільки Україна має перебрати головування в ОБСЄ у січні 2013- року, через два місяці після цих виборів. Це засмучує мене як голову Гельсінкської комісії, і моїх колег, які вже давно виступають за незалежну, демократичну і вільну Україну», – заявив він.

За словами Сміта, вирок Луценку демонструє погіршення стану дотримання прав людини та верховенства права за часів президенства Віктора Януковича. Конгресмен порівняв сьогоднішню ситуацію в Україні з авторитаризмом, що існує в Росії, Білорусі та інших країнах колишнього Радянського Союзу. Він зазначив, що це не лише погіршує стосунки України з ЄС та США, а і негативно вливає на мешканців країни, які мусять нести тягар відходу від демократії.

Сміт закликав президента Януковича «продемонструвати повагу до гідності власного народу, поклавши край політичним переслідуванням та іншим репресіям проти людей, які виступають в опозиції до нього, та дозволити їм повну участь в політичному житті».

Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, більш відома як Гельсінська комісія, – незалежна державна установа США, створена у 1976-му році, з метою слідкувати та заохочувати дотримання Гельсінського заключного акту та інших зобов’язань, які беруть на себе країни-члени ОБСЄ.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG