Спеціальні потреби

Актуально

Як працює кіноіндустрія у Голлівуді під час пандемії - розповідь українки 

Як вдається знімати шоу, на яких до карантину збиралось одночасно десятки, а то і сотні людей? І як працює “масовка”? 

Попри загострення пандемії у Лос-Анджелесі, Голлівуд продовжує знімати ток-шоу і серіали. Щоправда, з дотриманням суворих правил безпеки.

Індустрія, в якій працюють тисячі мешканців "Ла-Ла-Ленду", у червні, під час першого карантину, зависла під знаком питання. Більшість зйомок заморозили, адже як правило на знімальному майданчику одночасно збираються сотні людей. Працівники кіноіндустрії, а це не лише актори та режисери, а й сценаристи, оператори, “світляки”, “звукачі”, візажисти, асистенти і асистентів, - почали нервувати.

Олександра, що коронавірус повпливав і на емоції в кадрі: “Дуже багато заборон, цілуватись не можна, обніматись

Ситуація почала змінюватись із початку серпня - поступово, протягом останніх шести місяців кількість виробництв шоу почала відновлюватись і досягла піку наприкінці жовтня. За даними FilmLA, організації, яка видає дозволи на проведення зйомок у місті, за останніх 6 місяців вона отримала 3.552 заявки на зйомки фільмів.

Це і не дивно, адже у штаті Каліфорнія кіновиробництво ще у липні було визнане, бізнесом чия робота вважається важливою в умовах пандемії. Це означає, що із дотриманням вимог щодо безпеки, кіноіндустрія може працювати. Та як вдається знімати шоу, на яких до карантину збиралось одночасно десятки, а то і сотні людей? І як працює “масовка”?

Про це нам розповідає Олександра Ранчук, українка яка працює на шоу на посаді асистента продакшену (production assistant).

“Я від початку серпня працювала на різноманітних телевізійних шоу, на “Америка має талант”, також шоу Thanks a million, і зараз працюю на "Турнірі Чемпіонів" (Tourtnaments of Champions).

Олександра Ранчук працює асистентом продакшену
Олександра Ранчук працює асистентом продакшену

“Тобі каже компанія, коли ти вільний, пройти тестування, у них вже є локація. Вони тобі дають адресу і ти там тестуєшся. Ти не платиш нічого. Також на самому шоу тебе повторно тестують, як мінімум два рази на тиждень. “Тестування в ніс”. Сльози течуть, але всі терплять. Зранку ти приходиш у масці, всі заходять дотримуючись відстані, кожного ранку тебе запитують як ти себе почуваєш, міряють температуру, дають тобі анкету, де ти розповідаєш як ти себе почуваєш. І дають тобі браслетик. Браслети - означає, що ти пройшов всі ці перевірки.”

Також Олександра розповідає що кожного ранку асистент режисера збирає окремі відділи й проводить нараду безпеки, де знову і знову розповідають дотримуватись відстані, і лиш при найменших симптомах варто покинути робоче місце. Також асистенти наголошують, якщо хтось не тримає відстані, то про цю людину можна повідомити і їй зроблять зауваження.

“Зараз на нашому шоу працює близько ста людей. Але кожен відділи розділили. Ми працюємо у гігантських приміщеннях. Наш департамент асистентів має окреме приміщення, всі столи розставлені на великій відстані одне від одного.”

Один із ізольованих майданчиків
Один із ізольованих майданчиків

Обід також проходить на відстані одне від одного. Лише замість стилю “шведський стіл”, тепер його пакують в коробки та видають по черзі.

Щодо масовок, то їх стараються уникати. На “Америка має талант”, що знімали на “Universal Studio” наприклад зробили зал із “Зуму” (Zoom), на великій стіні-екрані просто показували віконечка з віртуальними глядачами. На шоу кухарів “"Турнірі Чемпіонів"” є лише ведучі, судді й двоє учасників, а глядачі сидять в масках, але на відстані одне від одного.

На знімальному майданчику всі мають носити маски
На знімальному майданчику всі мають носити маски

“Ці глядачі - це одні й ті ж наймані актори масовки. Їх як і нас тестують кожного разу. Для них є окремі входи, окремі приміщення і окремі місця для обіду.”

Також каже Олександра, що коронавірус повпливав і на емоції в кадрі.

“Дуже багато заборон, цілуватись не можна, обніматись” - сміється Олександра. Звичайно, що до пандемії було цікавіше. Ти міг спілкуватися із величезною кількістю людей на зйомках. Ти не бачиш посмішки людей. Я навіть деяких колег через маски не впізнаю. А деяких нових співробітників я можу побачити без маски лише на обіді”

Олександра каже, телевізійні шоу знімають, а от більшість художніх фільмів поки що заморожені.

Олександра Ранчук закінчила університет у Міннеаполісі і здобула бакалаврат зі сценарної майстерності. Спочатку працювала на волонтерських засадах у кіноіндустрії Міннеаполіса, а згодом їй почали пропонувати роботу асистентом. Для професійного розвитку вирішила переїхати у Лос-Анджелес. Завдяки рекомендаціям і зв'язках, які здобула у Міннеаполісі одразу ж здобула роботу на великому шоу у Голлівуді.

Дивіться також: Через сонячне затемнення частини Aргентини поглинула повна темрява посеред дня

Всі новини дня

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Суд у Грузії відмовився випустити Саакашвілі за станом здоров'я

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі під час відеозв'язку на судовому слуханні у Тбілісі, 1 лютого 2023. REUTERS/Irakli Gedenidze

Тбіліський міський суд 6 лютого відмовився відтермінувати виконання вироку в справі колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, передає грузинська служба Радіо Свобода. Рішення оголосив суддя Георгій Аревадзе, тим самим не задовольнивши клопотання адвокатів Саакашвілі.

Рішення судді викликало невдоволення родичів та прихильників колишнього президента.

На сьогоднішньому засіданні сторони проголосили заключні промови, після чого суддя зачитав рішення.

Представники пенітенціарної служби не погодилися з клопотанням адвокатів Саакашвілі. За словами представника служби, юриста Ніки Абрамішвілі, поданий суду висновок не містив достовірної інформації про тяжкість хвороби засудженого Міхеїла Саакашвілі і не міг служити підставою для відтермінування покарання.

Зі свого боку, адвокати сьогодні закликали суддю задовольнити їхнє клопотання та винести справедливе рішення. Зокрема, Шалва Хачапурідзе сказав судді, що порятунок життя третього президента – у його руках. За поясненням адвокатів, Аревадзе своїм рішенням міг зіграти історичну роль і закласти основу для великого примирення.

Виходячи зі стану здоров’я, Михайло Саакашвілі ані на засіданні, ані на оголошенні рішення не був присутнім, навіть дистанційно.

З клопотанням про відстрочку або звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

Експрезидент Грузії, який має українське громадянство, був заарештований у Тбілісі восени 2021 року після таємного повернення до країни. На той час щодо нього був ухвалений заочний вирок – 6 років позбавлення волі у справі про перевищення повноважень.

Через проблеми зі здоровʼям Саакашвілі перевели до цивільної клініки у Тбілісі. Сам політик та його прихильники наполягають, що погіршення стану могло бути спричинене отруєнням. Влада Грузії стверджує, що для таких висновків немає доказів.

Більше

XS
SM
MD
LG