Спеціальні потреби

МВФ занепокоєний новими українськими законопроектами - WSJ


Міжнародний валютний фонд попередив, що розроблена в Україні низка законопроектів може підірвати реформи, що мають вкрай важливе значення для успішної реалізації пакету антикризової допомоги обсягом 40 мільйонів доларів.

Про це повідомляє газета Wall Street Journal.

Директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен заявив, що сім законопроектів, які надійдуть на розгляд Верховної Ради наступного тижня, можуть призвести до згортання реформ пенсійної системи та енергетичного сектору, які українські законодавці схвалили раніше цього року.

МВФ також розкритикував закон, схвалений парламентом раніше цього місяця, який дозволяє українцям виплачувати кредити, взяті в іноземній валюті, за нижчою ставкою. На думку деяких експертів, цей крок може зруйнувати банківську систему країни.

Президент України Петро Порошенко дав зрозуміти, що накладе вето на закон про валютні кредити.

Газета відзначає, що МВФ виступив зі своїми побоюваннями в період, коли Україна переживає економічні труднощі в умовах триваючого збройного конфлікту з проросійськими сепаратистами на сході країни. За прогнозами уряду України, цього року національна економіка скоротиться на 9,5 відсотків, а річна інфляція становитиме 48 відсотків.

Законодавчі ініціативи, які викликали осуд з боку МВФ, показують, як легко Верховна Рада може скасувати непопулярні реформи, щоб на короткий час заспокоїти громадськість, піддаючи ризику і без того крихкий план відновлення економіки, відзначає Wall Street Journal.

Газета констатує, що Україна вже провела низку реформ, яких вимагав МВФ. У прагненні відмовитися від величезних субсидій в енергетиці в квітні українська влада підвищила тарифи на газ для приватних осіб майже в три рази, а на електроенергію - в середньому в півтора рази. Крім того, у березні Верховна Рада прийняла закон про зниження пенсій і підвищення податків. З обіцяних МВФ 17,5 мільярда доларів Україна вже отримала 5 мільярдів.

Тим не менш, міжнародні експерти поспішили засудити останні кроки парламенту, особливо неоднозначний закон про конвертацію валютних кредитів. У разі прийняття він дозволить позичальникам гасити кредити за курсом 5,05 гривні за долар, тоді як поточний курс складає 21,9 гривні за долар.

Дивіться також: Інвестори зберігають інтерес до України попри проблеми - нардеп

Інвестори зберігають інтерес до України попри проблеми - нардеп. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00

XS
SM
MD
LG