Спеціальні потреби

Актуально

Дітей індійських повій вчать видавати журнали

За допомогою видання «Світлячок» діти повій, які проживають в одному з найбідніших районів Індії, отримують шанс на нове життя.

У місті Муфзаффарпур, жінки поколіннями заробляли на життя проституцією. Тавро дитини індустрії сексуальних послуг та пов'язаний з цим сором переслідують хлопців та дівчат, які народились та виросли в районі червони ліхтарів, кожного дня.

Втім, ці діти бачать світло у кінці тунелю. Світло, у вигляді рукописного журналу, яке спонсорує місцева неурядова організація Парчам та який має символічну назву «Світлячок». Працюючи над журналом, за допомогою малюнків та текстів дітлахи висловлюють свої почуття. Для них це також можливість вирватись із пастки того життя, яке їх оточує. Його редакторка Ніхат пояснює, чому це видання є унікальним:

«Вісімдесят відсотків змісту ми присвячуємо проблемам, пов’язаними з районом червоних ліхтарів. Двадцять відсотків присвячено іншим темам. Пишуть для «Світлячка» мешканці цього району. Я сама звідсіля».

Першочергова мета проекту – дати дітям з району борделів можливість самовираження. Насіма – президент неурядової організації, яка спонсорує «Світлячок». Видавництво журналу, каже вона, допомагає дітям без доступу до формальної освіти, розвивати свої таланти.

Ми збираємо до купи всі їх мрії та даємо їм крила. Ми лише намагаємось змінити майбутнє для сьогоднішнього покоління, так щоб вони не повторили сценарій життя попередників. Хтось з них стане
тане лікарем, хтось юристом чи журналістом.
Президент неурядової оранізації Парчам Насіма.

Юрист та борець за права жінок, Санджіта Шахі каже, що видавництво журналу демонструє цим дітям, що доля не визначається з народження.

«Якщо у них є мрія чогось досягти, просуватися вперед, творити, то за допомогою такого проекту вони оповіщають суспільство, що хочуть бути його частиною», - каже Санджіта.

Організація Парчам також надає колишнім повіям та їх дітям професійне тренування, щоб вони могли забезпечувати себе. Священик католицької церкви Джесурай каже, що позбавити дітей сорому приналежності до індустрії секс-послуг - важка справа.

««Світлячок» дає цим дітям можливість розквітнути. Таким чином вони бачать можливість піти іншим напрямком, бачать альтернативу їхньому життю», - говорить він.

Сьогодні – «Світлячок» це журнал з понад тридцяти сторінок, на яких розміщенні вірші, фотографії, статті, за допомогою яких діти з району червоних ліхтарів не лише самовиражаються, а й звертаються за допомогою до суспільства.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG