Спеціальні потреби

Актуально

Україна матиме доступ до Структурних фондів ЄС "якомога швидше" для модернізації країни - єврокомісар з економіки 

Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні. AP Photo/Andres Kudacki

Чіткої дати ще немає, але Україна матиме доступ до європейських структурних фондів “якомога швидше”. Про це сказав єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні, відповідаючи на запитання Голосу Америки. Йдеться про фонди, які допомогли модернізувати економіку країн Східної Європи.

Посадовець виступав 13 квітня на зустрічі про геополітику та геоекономіку “Західна єдність, глобальна фрагментація?” у Школі передових міжнародних досліджень (SAIS) Університету Джонса Гопкінса у Вашингтоні.

“Ми дуже наполегливо працюємо, щоб зробити це можливим якомога швидше”, - заявив єврокомісар стосовно доступу України до структурних фондів ЄС.

Кошти зі Структурних фондів ЄС залучають для фінансування проектів із підтримки модернізації країни та для розвитку бізнесу. Фінанси надаються під спеціально розроблені проекти із подальшим наглядом витрат.

Джентілоні заявив, що вражений відданістю української влади переговорам щодо набуття членства в Європейському Союзі.

“У Києві кілька місяців тому ми провели 7 годин з українським урядом, обговорюючи абсолютно кожен файл про майбутній вступ України до ЄС. Для нас бачити уряд, що перебуває у війні, але обговорює Митний союз, кожен файл про те, як функціонує ЄС - це було справді вражаюче”, - сказав Джентілоні.

Як повідомляв Голос Америки, на початку лютого цього року члени Європейського парламенту, перебуваючи з візитом у Києві, закликали українську владу якнайшвидше запровадити реформи для виконання критеріїв потенційного членства в ЄС.

15 єврокомісарів (у тому числі Паоло Джентілоні) тоді прибули до Києва на чолі з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та взяли участь у спільному з українським урядом засіданні.

Європейський парламент 2 лютого ухвалив резолюцію, в якій підтримав українські амбіції щодо майбутнього членства в ЄС. Офіційний статус кандидата на вступ до Євросоюзу Брюссель надав Києву у червні минулого року, через чотири місяці після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення. Президентка Європарламенту Роберта Мецола закликала ЄС розпочати з Україною переговори про членство вже цього року.

Війна загрожує всій міжнародній спільноті, її наслідки дуже серйозні з економічної точки зору. Це не лише геополітика чи питання безпеки, і це не регіональна історія, і не лише європейська історія.
Паоло Джентілоні

Щодо війни в Україні та зокрема ситуації довкола Групи-20 (G-20), єврокомісар сказав: “Ми не можемо ігнорувати той факт, що криза в Україні – це не лише геополітичне питання. Тому ми дуже наполегливо працюємо, щоб пояснити нашим колегам у G-20 (тим, хто не є частиною G-7 або однодумцями, як Корея, Австралія чи інші), що ця війна загрожує всій міжнародній спільноті, що її наслідки дуже серйозні з економічної точки зору. Це не лише геополітика чи питання безпеки, і це не регіональна історія, не лише європейська історія”.

“У будь-якому випадку діалог все ще триває і, на мій погляд, роль Індії буде вирішальною, щоб спробувати знайти баланс сил”, - додав Джентілоні. Він наголосив, що війна навіть по закінченню матиме величезні економічні наслідки.

Всі новини дня

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Більше

XS
SM
MD
LG