Спеціальні потреби

Глава Федеральної резервної системи США визнав «помітне» зростання інфляції, назвав його тимчасовим


Джером Пауелл

Високі темпи зростання американської економіки прискорюють інфляцію, заявив глава ФРС Джером Пауелл в письмових свідченнях, які будуть представлені Конгресу у вівторок.

«Інфляція помітно зросла за останні місяці», - йдеться у тексті виступу. Водночас Пауелл повторив свою точку зору, що стрибок інфляції до 13-річного максимуму буде тимчасовим. За останній рік ціни зросли на 5 відсотків, що стало найбільшим зростанням 12-місячної інфляції з 2008 року.

Він пояснює це явище кількома чинниками, включно з різким зниженням цін минулого року на початку пандемії, через що нинішні цифри інфляції у порівнянні з показниками минулого року виглядають набагато значнішими. Підвищення цін на бензин і стрімке зростання споживчих витрат на тлі відкриття економіки в поєднанні з вузькими місцями пропозиції, також сприяли збільшенню інфляції.

«У міру того як цей тимчасовий вплив пропозиції буде слабшати, інфляція, як очікується, повернеться до нашої довгострокової мети», - сказав Пауелл маючи на увазі рівень інфляції у 2 відсотка, на який зазвичай орієнтується ФРС.

Як раніше повідомляв "Голос Америки", критичні до демократів економісти покладають провину за зростання цін на адміністрацію. Оглядачі припускають, що інфляція може негативно вплинути на Демократичну партію США на наступних виборах до законодавчих органів.

У травні впливовий сенатор-республіканець Чарльз Гресслі порівняв США під орудою Байдена із роками президентства Джиммі Картера, які позначились значною інфляцією. "Ми будемо боротись із інфляцією у цих виборах так само, як це було, коли мене вперше було обрано до Конгресу у 1970-х. У моїй кампанія я виступав проти інфляції, і знадобилось 6 років, щоб вгамувати її”, - заявив Гресслі в інтерв'ю Fox News.

Вибори до Конгресу США відбудуться восени наступного року.

При підготовці статті використано матеріали Associated Press, Fox News, The Hill.

Дивіться також: В одному з ресторанів Вашингтона роблять десерти з цикад

В одному з ресторанів Вашингтона роблять десерти з цикад. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG