Спеціальні потреби

Актуально

Уряди різних країн почали обмежувати мобільні технології

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» звинуватила Об’єднані Арабські Емірати у незаконних арештах людей, які використовували популярні телефонні системи Блекбері для організації вуличних протестів проти підвищення цін на бензин. Цей інцидент, на думку правозахисників, служить яскравим свідченням того, як уряди по всьому світу збільшують свій тиск на Інтернет та мобільні технології, щоб обмежити свободу висловлювання людей.

Дубаї нещодавно заборонили використовувати системи мобільного зв’язку Блекбері. На думку влади, кодування повідомлень, які використовує Блекбері, дозволяє терористам обмінюватися повідомленнями, які не може перехопити і прочитати уряд. «Репортери без кордонів» вважають, що це - лише привід, який використовує ОАЕ, аби обмежити свободу слова в мережі.

Правозахисники повідомляють, що у багатьох країнах світу зараз спостерігається тенденція наступу урядів на Інтернет. Як каже Роберт Ґуера - директор Проекту свободи слова в Інтернеті, що діє при Домі свободи, цей процес навіть вже отримав свою назву – Репресії 2.0.

«Ми мусимо реагувати на випадки стеження за обміном інформації в Інтернеті, до яких вдаються уряди. Репресії 2.0 це - використання владою методів та інформації, що з’являється у соціальних мережах, для наступу на вільне суспільство».

Як приклад Ґуера наводить Туніс, уряд якого звинувачують у проведенні високотехнологічних Інтернет атак проти активістів та борців за права людини.

Адвокат з прав людини Синтія Вонг від Центру за демократію та технології каже, що навіть західні країни часом вдаються до кроків, які обмежують свободу в Інтернеті. Один з прикладів - заклики щодо обов’язкового фільтрування інформації в мережі з метою захисту дітей від шкідливих Інтернет-сайтів. Також, каже Вонг, боротьба з наклепами проти особи в Інтернеті, до якої починає вдаватися уряд, може покласти край анонімності, яку зараз гарантує Інтернет.

«Наміри більшості таких законодавчих ініціатив – дуже позитивні. Але урядове втручання в Інтернет може підірвати принципи свободи слова, які діють онлайн».

Уряди не єдині, хто відповідальний за обмеження свобод у мережі. Роль у цьому, - каже Вонг, - відіграють і інтернет-провайдери та телекомунікаційні корпорації.

«Ми бачимо все більше і більше випадків, коли уряди тиснуть на корпорації і змушують їх робити кроки, які допомагають владі стежити та цензурувати Інтернет».

Ґуера наводить приклад компанії Нокіа-Сіменс, яка на вимогу уряду Ірану встановила там найновішу телекомунікаційну систему з моніторингу дзвінків з мобільних телефонів. Ця система також дозволяє визначати точне місце перебування власників мобільних телефонів.

Один з директорів компанії Ґуґл Боб Бурстін вважає, що свобода в Інтернеті ніколи не буде абсолютною і люди не повинні ідеалізувати це середовище.

«Завдання компанії Ґугл є робити все можливе, щоб максимізувати доступ до інформації в Інтернеті і сприяти свободі висловлювання. Я дуже обережно використовую слово «максимізувати», оскільки абсолютної свободи слова не існує в природі».

У минулому уряди Таїланду та Туреччини погрожували закрити доступ до Ґуґл у себе в країнах, якщо компанія не обмежить доступ користувачів до певних вебсайтів. Ґуґл відхилив вимогу Туреччини. Тому ще з травня люди у цій країні не мають доступу до деяких сервісів Ґуґл, як наприклад YouTube. Бурстін говорить, що його компанія мусить знаходити компроміси з урядами різних країн, інакше місцева влада може повністю відрізати Ґуґл на своїх територіях. А люди від цього постраждають ще більше, - вважає він.

Правозахисників насторожує те, що корпорації йдуть на компроміси з урядами. Але вони вітають той факт, що провайдери послуг зв’язку розуміють важливість збереження свободи слова в мережі і роблять кроки, щоб цю свободу зберегти.

Всі новини дня

Блінкен: мета війни Путіна - руйнування української ідентичності, але цього зробити не вдасться

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту в Український Інститут Америки 19 травня 2022 року. Фото зроблене 19 травня 2022 року. AP/Андреа Рено

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що метою війни Путіна є руйнування української ідентичності, але цього йому зробити не вдасться. Про це держсекретар написав у пості в Twitter після відвідування Українського Інституту Америки у Нью-Йорку.

«Частково війна Путіна – це спроба знищити українську ідентичність. Я відвідав Український Інститут Америки, організацію, що зберігає та пропагує яскраву та живу культуру України, щоб підкреслити, що війні Путіна не вдасться знищити те, що робить цю країну та її людей настільки унікальними», - заявляє Ентоні Блінкен.

Війні Путіна не вдасться знищити те, що робить цю країну та її людей настільки унікальними
Ентоні Блінкен

За словами держсекретаря США, під час короткого візиту в Український Інститут Америки в нього була можливість «почути надзвичайну музику, а також побачити надзвичайне мистецтво», зокрема і колекцію писанок. «Ці писанки – це надія на майбутнє та відродження України, яка виходить із агресії, яку наразі вчиняє проти неї Росія. Українська ідентичність потужно проявляється через культуру і життєдайність цієї культури. Сила цієї ідентичності дає зрозуміти, що війна президента Путіна не матиме успіху. І ми з нетерпінням чекаємо дня, коли ці писанки привезуть в Україну як ще один символ її відродження», - заявив Ентоні Блінкен під час візиту до музею.

Нагадаємо, що держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Японії Хаяші Йошімаса під час зустрічі в Токіо привітали співпрацю своїх країн як наріжний камінь миру, безпеки та процвітання в Індо-Тихоокеанському регіоні. «Вони знову підтвердили свою рішучу підтримку суверенітету та незалежності України та пообіцяли притягнути Кремль до відповідальності за його агресивну війну в Україні», - йдеться в повідомленні Держдепартаменту.

Дивіться також: Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Росія «використовує голод» для отримання влади – голова Єврокомісії

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час інтерв'ю Reuters на альпійському курорті Давос, Швейцарія, 24 травня 2022 року. REUTERS/Arnd Wiegmann

Росія шантажує світ харчами, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 24 травня.

На її думку, Росія використовує постачання харчових продуктів як зброю. Ціни на зерно, кулінарну олію та інші продукти різко зросли на тлі російського вторгнення до України, яка є одним із найбільших світових експортерів пшениці.

«В окупованій Росією частині України армія Кремля конфіскує запаси зерна та техніку…, а російські військові кораблі в Чорному морі блокують українські судна, навантажені пшеницею та соняшниковим насінням», – сказала фон дер Ляєн під час виступу на конференції Всесвітнього економічного форуму (WEF) у швейцарському Давосі.

Вона додала, що Росія накопичує власне продовольство, використовуючи затримку його експорту «як різновид шантажу», аби спровокувати зростання глобальних цін або «обміняти пшеницю на політичну підтримку».

«Це означає використання голоду та зерна для отримання влади», – пісумувала вона.

Президентка Єврокомісії зазначила, що ці події можуть викликати в когось спогади про «темне минуле – часи радянських конфіскацій врожаю та нищівного голоду 1930-х років», маючи на увазі Голодомор, який вбив мільйони українців.

За словами фон дер Ляєн, шлях боротьби з кроками Росії, спрямованими на порушення ланцюгів постачання продовольства, лежить через глобальну співпрацю.

Росія, своєю чергою, звинувачує Захід у зростанні цін на продовольство та дефіциті, пов’язуючи їх із запровадженням антиросійських санкцій за вторгнення до України.

Уряд Німеччини звинуватив Росію в блокуванні можливої доставки близько 20 мільйонів тонн зерна з України, тоді як президент Польщі Анджей Дуда заявив, що дефіцит продовольства може спровокувати хвилю мігрантів з Північної Африки до Європи.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що станом на 21 травня Росія заблокувала в українських портах 22 мільйони тонн продовольства, поступово краде його, вивозить і намагається продати.

Тим часом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ бути пильним і не купувати крадене росіянами зерно.

«Російські злодії крадуть українське зерно, вантажать його на кораблі, проходять через Босфор і намагаються продати його за кордон. Я закликаю всі держави бути пильними і відмовлятися від будь-яких подібних пропозицій. Не купуйте вкрадене. Не ставайте співучасниками російських злочинів. Крадіжка ніколи нікому не приносила удачі», - написав він у Твіттері.

Дивіться також: нтоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (ліворуч) та президент США Джо Байден на зустрічі в Токіо. 24 травня 2022 р.

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».

Це глобальна проблема.
Джо Байден

«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.

З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.

Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.

Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.

Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.

«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.

Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».

Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».

Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.

Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.
Фуміо Кісіда

«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».

Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG