Спеціальні потреби

Іран заявляє про бажання вести ядерні переговори

  • Голос Америки

Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі

На тлі дипломатичного напруження навколо ядерної програми Ірану, керівництво країни знову заявило про те, що воно готове до переговорів з МАГАТЕ.

«Ми налаштовані оптимістично, – заявив міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі, – з приводу того, що зустрічі між керівництвом ООН та іранською стороною просунуться в правильному напрямку».

Коментар Салегі пролунав після того, як МАГАТЕ заявило про те, що існує «значна відмінність» і «велике занепокоєння» щодо ядерної програми Ірану та можливого виготовлення ним ядерної зброї.

Інспектори ООН заявили, що їх візит в Тегеран, спрямований на отримання більшого доступу на ядерні об`єкти та до безпосередніх зустрічей з вченими-ядерниками, закінчився невдачею.

Іран, який наголошує на тому, що розвиває виключно мирний атом, заявляє про свою готовність до переговорів, але висуває все нові й нові умови їх проведення.

Ізраїль і західні країни звинувачують Іран у створенні ядерної зброї під прикриттям мирної програми, що Тегеран відкидає.

Під час промови на конференції ООН в Женеві Салехі звинуватив Захід у подвійних стандартах підтримки Ізраїлю, який вважається єдиною ядерною державою на Близькому Сході, хоча він ніколи не визнав наявності в себе ядерного арсеналу. Салехі запропонував знищити усю ядерну зброю в світі та завірив, що Іран не шукає конфлікту та конфронтації.

XS
SM
MD
LG