Спеціальні потреби

Лавров: Досягнута «принципова домовленість» щодо Ірану


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Іран і світові держави досягли принципової домовленості про ключові аспекти майбутнього договору, покликаного покласти край суперечкам навколо ядерної програми Тегерана.

«Можна вже з достатньою часткою впевненості сказати, що щодо всіх ключових аспектів остаточного врегулювання цієї проблеми нами на рівні міністрів досягнута принципова домовленість, яка буде в найближчі години, сподіваюся, ну, може, день, покладена на папір», - сказав Лавров, виступаючи в Лозанні.

За його словами, домовленість передбачає всеосяжний підхід до врегулювання іранської ядерної проблеми, включаючи заходи верифікації виключно мирного характеру ядерної програми по лінії МАГАТЕ, включаючи розгорнуті положення про зняття санкцій. Експерти пропрацюють технічні деталі угоди до кінця червня, додав він.

Проте представник Держдепартаменту Марі Гарф висловилася більш стримано. Вона зазначила, що хоча на переговорах був досягнутий значний прогрес, «деякі складні питання ще залишаються невирішеними».

За повідомленням Білого дому, президент Обама провів відео-конференцію з членами своєї команди з національної безпеки, присвячену ядерним переговорам з Іраном.

Шість світових держав, відомих як група «5 + 1», вели переговори з Іраном в Лозанні в намаганнях досягти угоди про стримування ядерної програми Тегерана.

У заяві Білого дому йдеться, що члени команди Обами поінформували його про розвиток подій, але ніяких подробиць не оприлюднено.

Дивіться також: Від урану до плутонію: Доступно про мирний та бойовий атом

XS
SM
MD
LG