Спеціальні потреби

Актуально

Виверження вулкана в Ісландії обмежує повітряний транспорт в Європі

Величезна хмара вулканічного попелу з Ісландії вже другий день поспіль перешкоджає авіатранспорту у великій частині Європи. Тисячі пасажирів опинилися перед лицем найбільшого закриття повітряного простору з часу терористичних атак 11 вересня 2001 року.

Європейська організація з безпеки аеронавігації повідомила, що в п’ятницю, як гадають, буде скасовано приблизно 17 тисяч повітряних рейсів. Офіційні особи кажуть, що проблеми продовжуватимуться щонайменше до суботи включно. За їх словами, буде скасовано щонайменше половину щоденних рейсів між Європою і Північною Америкою. Це матиме вплив також на багато повітряних сполучень між Азією і Європою.

Невідомо, як поширення вулканічного попелу над Європою вплине на плани світових лідерів, які хотіли взяти участь у державному похороні президента Польщі Леха Качинського. Польські офіційні особи вже закрили повітряний простір у північній частині країни.

У четвер головні європейські аеропорти були закриті. Десятки тисяч пасажирів зі Сполучених Штатів, Європи та Азії залишилися в безвихідній ситуації. Кілька північноєвропейських країн, включно з Великобританією, Норвегією, Швецією і Данією, повністю закрили свій повітряний простір.

Виверження вулкана в південно-східному районі Ісландії розплавило частину великого льодовика, що спричинило повінь і змусило сотні жителів району залишити свої доми. З вулкана піднявся у повітря попіл та інші уламки на висоту приблизно восьми кілометрів.

Представники авіації кажуть, що крім зменшення видимості, в вулканічному попелі є невеликі частинки скла, яке може спричинити зупинення праці двигунів літака під час польоту. Вони вказують на те, що літаки, які натрапили у польоті на вулканічні викиди, в деяких випадках раптово понизили політ на тисячі метрів, перед тим, як пілотам вдалося наново запустити заглушені двигуни.

Вулкан в Ісландії вивергнув двічі від 20 березня. До того часу він протягом 200 років був неактивний. Геологи кажуть, що вулкани відомі з того, що вони непередбачувані.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG