Спеціальні потреби

США та Ізраїль підписали угоду про рекордну військову допомогу Ізраїльській державі


Літак ізраїльських ВПС F-15

Сполучені Штати та Ізраїль підписали розраховану на 10 років угоду про військову допомогу Єврейській державі. Американські законодавці з обох політичних партій підкреслили, що рівень допомоги встановить Конгрес.

У меморандумі про взаєморозуміння обіцяно постачити Ізраїлеві рекордну допомогу на суму 38 мільярдів доларів в роках 2019 - 2028. Допомога Ізраїлеві збільшиться з нинішніх трьох мільярдів до 3,3 мільярда щороку. Крім цього Ізраїль отримає 500 мільйонів доларів на систему протиракетної оборони.

Під час церемонії підписання угоди в Державному депаратаменті радник Білого дому з національної безпеки Сузан Райс підкреслила «непорушний зв’язок» між Сполученими Штатами та Ізраїлем.

Ізраїль представляв виконуючий обов’язки радника з національної безпеки Якоб Нагель, який сказав, що пакет допомоги «встановлює відповідний баланс між потребами і можливостями обох країн» і «уможливлює Ізраїлеві краще захистити себе самому» на випадок будь-якої загрози.

Нагель також сказав, що меморандум про взаєморозуміння «сильну протиракетну оборону» для протиставлення загрозам у регіоні.

Угода про пакет допомоги була результатом багатомісячних делікатних переговорів між США та Ізраїлем, які включали застереженняз боку деяких американських законодавців. Ізраїль погодився використатти цю длопомогу для закупівлі зброї американського виробництва і дав згоду на те, що не лобіюватиме Конгрес щодо додаткових фондів.

Американські законодавці заявили, що рішення щодо кількості допомоги винесе Конгрес.

Президент Барак Обама сказав, що меморандум про взаєморозуміння підкреслює, що «Сполучені Штати є найбільшим приятелем і партнером Ізраїлю. Відданість справі безпеки Ізраїлю непохитна і основана на дійсній і незмінній турботі щодо добробуту ізраїльського народу і майбутнього Ізраїльської держави».

Водночас Обама повторив відданість Америки врулюванню конфлікту, що передбачає співіснування Ізраїлю і Палестинської держави.

Дивіться також: Трампу як президенту загрожує конфлікт інтересів між його рішеннями як лідера США і фінансовими інтересами його сім'ї

XS
SM
MD
LG