Спеціальні потреби

Ядерні країни модернізують свої арсенали - SIPRI


Шагін ІІ, крилата ракета, яка, за заявами Пакистану, спроможна доставляти ядерну зброю
Шагін ІІ, крилата ракета, яка, за заявами Пакистану, спроможна доставляти ядерну зброю

Ядерні країни зменшують свої ядерні арсенали, але продовжують їх модернізувати, йдеться в щорічному дослідженні Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI).

"Ключовий висновок – попри загальне зменшення кількості ядерних боєголовок в 2018, всі країни, що мають ядерну зброю продовжували модернізувати свої ядерні арсенали", - наголосив Голова правління SIPRI Ян Еліассон.

США та Росія володіють практично 90% ядерної зброї світу, але продовжують зменшувати цю кількість у відповідності до угоди START.

Станом на початок 2019 року, дев'ять країн: США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакістан, Ізраїль та Північна Корея мали 13 865 ядерних боєголовок.

Китай, Індія та Пакистан нарощують кількість ядерної зброї. "Індія та Пакистан розширяють виробництво військових матеріалів, що розщеплюються в масштабах, що можуть призвести до значного збільшення обсягу їх запасів ядерної зброї протягом наступних десяти років", - говорить Шеннон Кайл, Директор програми SIPRI з контрою над ядерним роззброєнням.

Цього року США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), підписаного президентом США Рональдом Рейганом і останнім радянським лідером Михайлом Горбачовим в 1987 році. Вашингтон мотивував вихід з договору його порушеннями з боку Росії. Прикладом порушення договору з боку Росії називають нові російські ракети 9М729.

Угода 2010 року між США та Росією START, яка обмежує кількість ядерних ракет, бомбардувальників та боєголовок, які кожна з країн може розміщувати, закінчує діяти в 2021 році, що відкриває можливості для її перегляду.

Дивіться також: ​Чи є в України потенціал для створення ядерної зброї? Інтерв'ю з експерткою Мар’яною Буджерин

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG