Спеціальні потреби

У США оприлюднено більшість документів про вбивство у 1963 році президента Джона Кеннеді


Звинувачений у вбивстві президента Кеннеді Лі Гарві Освальд в оточенні поліцейських

Національний архів США розпочав оприлюднювати документи, що стосуються вбивства президента Джона Кеннеді у 1963 році. Однак за кілька годин до звільнення документів президент Дональд Трамп доручив, щоб сотні документів і далі залишилися засекреченими, принаймні на якийсь час, з міркувань безпеки.

Більшість дослідників, які вивчають події, пов’язані з убивством Кеннеді 22 листопада 1963 року в місті Даллас у штаті Техас, зосереджують увагу на убивці Лі Гарві Освальді та його відвідинах Мексики за два місяці до вбивства.

Розслідування вбивства спеціальною комісією, яку очолив голова Верховного суду Ерл Воррен, дійшла висновку, що Освальд, якого арештовано, був єдиним причетним до вбивства, а власник нічного клубу Джек Рубі також діяв без сторонньої допомоги у вбивстві Освальда.

Проте проведене організацією Ґаллупа у 2013 році опитування вказує, що значна більшість американців переконана, що крім Освальда, до вбивства президента причетні також інші особи.

Представник Білого дому заявив, що більшість рекомендацій щодо відстрочки оприлюднення документів про вбивство президента Кеннеді надійшла від Федерального бюро розслідувань і Центрального розвідувального управління. Президент також висунув вимогу, щоб установи, які просили стримати оприлюднення деяких документів, до 180 днів виправдали те, чому вони поки що не можуть бути оприлюднені.

Дивіться також: Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії?

Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00

XS
SM
MD
LG