Спеціальні потреби

Керрі виступив на захист Ізраїлю


Джон Керрі, державний секретар США

Державний секретар США Джон Керрі в понеділок виступив на захист Ізраїлю в Раді з прав людини ООН, вказавши на очевидне упереджене ставлення до країни.

Керрі став на захист одного з ключових союзників США в той момент, коли прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу готувався виступити на конференції проізраїльської організації у Вашингтоні в понеділок, і в Конгресі США у вівторок.

У своєму виступі в Женеві Керрі підкреслив роль ООН у викритті порушень, однак сказав, що йому цікаво, чому саме проти Ізраїлю застосовуються численні резолюції.

За його словами, США з усією об'єктивністю розглянуть питання про ситуацію з правами людини в Ізраїлі, проте не підтримають «довільну і регулярну делегітимізацію та ізоляцію Ізраїлю».

У неділю Керрі намагався применшити значення розбіжностей, що виникли між США та Ізраїлем у зв'язку з «нетиповим, якщо не унікальним», вчинком спікера Палати представників Джона Бейнера, який запросив Нетаньяху виступити в Конгресі, не обговоривши цього питання з Білим домом.

Перед цим Нетаньягу також виступить на засіданні Американсько-ізраїльського комітету з громадських зв'язків.

Запрошення конгресменів-республіканців викликало в американців неоднозначну реакцію. Близько половини респондентів (48 відсотків) вважають, що законодавці не повинні були запрошувати Нетаньягу, не повідомивши про це Білий дім, показало опитування NBC News і The Wall Street Journal. При цьому, 30 відсотків опитаних вважають запрошення прийнятним, а 22 відсотки не визначилися зі своїм ставленням до цього питання.

XS
SM
MD
LG