Спеціальні потреби

Актуально

Нетрадиційний підхід у боротьбі з бідністю в Африці

У досить незвичний спосіб один підприємець у Каліфорнії розпочав боротьбу із бідністю в Африці. Через програму під назвою «Kickstart» він, замість того аби віддавати, продає невеличкі водяні помпи бідним фермерам. І пояснення у нього просте: в такий спосіб він хоче заохотити розвиток підприємництва в самій Африці.

Водяна помпа розроблена для того, щоби покращити життя африканців у селах. Мартін Фішер – співзасновник неприбуткової організації «Kickstart» – показує помпу в роботі на даху свого офісу в Сан-Франциско.

«Вона дешева, екологічно чиста, не ламається, і дуже легка. Ви можете взяти її зі собою на поле», - говорить підприємець.

«Kikstart» є частиною дедалі зростаючого тренду, який розвиває напрямок соціального підприємництва. Компанія продає свої помпи бідним фермерам і при цьому обіцяє, що завдяки ним фермери можуть збільшити свій заробіток. Для малих фермерів, заміна відер насосами може означати вирощення ширшого асортименту культур. Це також може створити робочі місця для родичів та сусідів. А у африканській Сахарі, де зрошуються лише 4 відсотки земель, навіть з невеликою помпою можна відчути велику різницю. Фішер говорить, що за період, проведений свого часу в Африці, він добре засвоїв одне: багато людей цінують речі, за які вони платять гроші, а не які дістаються їм безкоштовно:

«Я приїхав в Африку соціалістом, але після того, як я 5-6 років бився головою об стіну, я став капіталістом».

У містах і селах Кенії «Kickstart» облаштував 450 місць, де продаються помпи. Також там можна побачити їх у дії. Ножні насоси продають по 100 доларів за одиницю, що є досить високою ціною для африканського фермера.

В університеті Каліфорнії Марк Белл викладає міжнародний сільськогосподарський розвиток. Він погоджується з Фішером в тому, що схема роботи неприбуткових організацій, які безкоштовно надають обладнання бідним жителям країн третього світу, є не досить вдалою.

«Якщо ви кажете їм: «ось, візьміть це безкоштовно», то люди звичайно ж беруть. Втім, коли ви звідти їдете, ніхто не знає що з тими предметами стається потім. Натомість, коли фермер обдумує своє рішення і купує пристрій – то він розуміє, що ця річ справді потрібна і принесе йому користь», - каже професор Белл.

Деніел Каранджа місяцями відкладав гроші, щоби назбирати на одну таку помпу. І вона допомогла збільшити врожай. Тепер він каже, що збирається купити їх більше:

«Я хочу придбати ще одну помпу, бо збираюся почати обробляти більший шматок землі, на якому зможу вирощувати більше культур».

Розвинуте суспільство розділилося у поглядах на те, що повинні робити неприбуткові організації: віддавати безкоштовно чи, продавати різноманітне обладнання і послуги. Це, наприклад, сонячні батареї, водяні фільтри, медичне забезпечення, освіта. «Kickstart» говорить, що продаж їхніх помп допоміг вибратися з бідності більш ніж півмільйону людей у Кенії, Танзанії та інших африканських країнах.

Всі новини дня

Орбан перетворює Угорщину на найгучнішого противника санкцій щодо Росії

Віктор Орбан перебуває на посаді прем’єр-міністра Угорщини загалом понад 15 років, 1998-2002 і тепер з 2010 року. На світлині він (по середині) з міністром закордонних справ Петером Сіярто (ліворуч) і оборони Кріштофом Салай-Бобровніцким на саміті НАТО в Мадриді 30.06.2022 р.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що його уряд розпочинає те, що він називає національною консультацією щодо санкцій Європейського Союзу проти Москви у відповідь на російську війну в Україні.

В той час як Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила 28 вересня проект нового - восьмого набору санкцій проти Росії Орбан знову звинуватив Брюссель у тому, що європейські керівники, за його словами, «не запитують людей, але змушують їх платити».

У деяких європейських країнах нещодавно відбулися демонстрації невдоволених підвищенням цін на енергію і зростанням вартості життя, але більшість європейців досі підтримують відповідь ЄС на російську війну.

78% заявили під час опитування влітку, що підтримують санкції проти Росії, і 68% висловилися за фінансування й постачання Україні військової допомоги, а 92% європейців схвалювали гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом на рівні окремих країн курс їхніх урядів у відповідь на напад Росії на Україну схвалювали 55%.

Віктор Орбан, якого вважають прихильним до російського президента Путіна, сподівається, що проведення консультації підтвердить давно відомий курс його уряду на спротив намаганням Європи покарати режим Путіна за агресію.

Він також неодноразово натякав, що ЄС буцімто діє під тиском США і називав своїм супротивником президента України Володимира Зеленського.

Досі Угорщина, яка є членом ЄС і НАТО, подавалася під тиском союзників і вимушено голосувала за попередні набори європейських санкцій.

Але при цьому Будапешт часто наполягав на винятках для себе, а також домагався скасування деяких пропозицій, зокрема виступав проти внесення до санкційних списків лідера російської православної церкви патріарха Кіріла, котрий благословив війну Росії в Україні.

Угорщина на відміну від інших союзників у НАТО оголосила, що не буде надавати військову допомогу Україні, і в той час як європейці намагаються зменшити залежність від російських енергоносіїв, Будапешт наприкінці серпня уклав додатковий контракт на постачання російського газу.

Попри це угорська економіка потерпає від серйозних проблем, і Віктор Орбан заявляє, що провина лежить на керівництві Європейського Союзу.

«У червні бюрократи в Брюсселі обіцяли, що санкції приведуть до закінчення війни. Сьогодні ми не бачимо кінця війни, а рахунки за енергоносії підстрибнули», - пояснював Орбан в одному зі своїх дописів у Фейсбуку цього тижня.

Віктор Орбан вже тривалий час зазнає гострої критики з боку Європейського Союзу за те, що називають зосередженням влади в руках урядової партії Фідес та контролем уряду, або близьких до влади осіб над засобами масової інформації та іншими установами в країні.

Звіт схвалений Європейським парламентом 15 вересня називає Угорщину «більше не демократичною державою», а радше «виборною автократією».

Європейська комісія погрожує затримати виплату Угорщині європейських субсидій на 7,5 мільярдів євро на знак покарання уряду Орбана за те, що в Брюсселі названо порушеннями в Угорщині принципів верховенства закону.

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

Більше

XS
SM
MD
LG