Спеціальні потреби

Актуально

Міністр внутрішньої безпеки США йде у відставку на тлі суперечок щодо мігрантів

Міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен з президентом Дональдом Трампом біля кордону з Мексикою 5 квітня 2019р.

Кірстен Нільсен, яка очолювала Міністерство внутрішньої безпеки США упродовж 16-ти місяців і перебувала під тиском Білого дому та під суспільною увагою через становище на кордоні з Мексикою, пішла з посади.

“Попри наші досягнення у реформуванні внутрішньої безпеки відповідно до вимог нового часу, я вирішила, що для мене настав час піти”, - написала пані Нільсен у заяві про відставку на ім’я президента Дональда Трампа.

Хоч вона не вказала конкретну причину, Нільсен висловила сподівання, що наступний керівник відомства “матиме підтримку Конгресу і судів для зміни законів, які стримували нашу здатність повністю захистити кордони Америки і підштовхнули суперечки всередині нашого суспільства. Наша країна та працівники Міністерства внутрішньої безпеки заслуговують на те, щоб мати усі інструменти й можливості для виконання поставлених перед ними завдань”.

Згодом Нільсен написала у Twitter, що її останнім днем на посаді буде середа.

Президент Трамп висловлював незадоволення становищем на кордоні з Мексикою, де сотні тисяч мігрантів, які утікаючи від злиднів та злочинності з країн Центральної Америки, намагаються потрапити на територію Сполучених Штатів.

Трамп наголосив на своєму незадоволенні у низці дописів у Twitter, де неодноразово він підкреслив: “Наша країна ЗАПОВНЕНА!”

Дональд Трамп знову пригрозив запровадженням нових мит на мексиканські товари, або закриттям кордону, якщо, за його словами, влада Мексики не “затримає всіх нелегалів”.

Чинні закони Сполучених Штатів дозволяють іноземцям подавати прохання про притулок.

Неназвані представники Білого дому переповідали, що Трамп неодноразово кричав на пані Нільсен за те, що вона недостатньо жорстко обмежувала кількість мігрантів, які намагаються потрапити у США.

Голова Палати представників Ненсі Пелосі заявляла, що політика адміністрації Трампа щодо іммігрантів “жорстока” і стверджувала, що це “лише погіршило страждання людей на кордоні”.

“Дуже лякає те, що представниця адміністрації Трампа, яка садила дітей у клітки, тепер, як кажуть, йде у відставку, бо Білий дім вважає, що вона діяла недостатньо суворо”, - сказала Пелосі. “Америці потрібен керівник Міністерства внутрішньої безпеки, який шануватиме святість сім’ї, поважати наші славні традиції як країни іммігрантів і який відновить здоровий глузд у діяльності цієї адміністрації”.

Громадськість у США обурювалася діями урядових служб, які розділяли членів родин мігрантів, коли вони потрапляли на американську територію.

Кілька тисяч малих дітей були відокремлені від батьків, і їх утримували окремо.

Кірстен Нільсен відповідала за виконання тих правил, але при цьому деколи заявляла, що таких вимог не існувало.

Попри палкі суперечки пані Нільсен написала: “Я можу з впевненістю стверджувати, що наша внутрішня безпека сьогодні краща, ніж були тоді, коли я почала працювати в адміністрації. Ми вдалися до небувалих кроків, щоб захистити американців”.

Трамп подякував Нільсен за роботу дописом у Twitter, де також оголосив, що обов’язки міністра внутрішньої безпеки тимчасово виконуватиме інший чільний представник прикордонної служби Кевін Маккалінан.

“Я переконаний, що Кевін буде працювати чудово”, - сказав Трамп.

Дивіться також: Трамп знову погрожує Мексиці введенням нових тарифів на імпорт автомобілів

Трамп знову погрожує Мексиці введенням нових тарифів на імпорт автомобілів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG