Актуально
В Конгресі США створили групу протидії корупції за кордоном

В Палаті представників Конгресу США створили групу протидії закордонній корупції та клептократії, до якої увійшли представники з Демократичної та Республіканської партій. Групу заснували конгресмени Том Маліновскі, Джон Кертіс, Білл Кітінг та Браян Фіцпатрік.
“Від Росії до Китаю і від Єгипту до Венесуели, корупція є суттю сучасних диктатур, але також їхньою найбільшою вразливістю. Найкращий спосіб для демократичного світу виграти нашу боротьбу проти авторитаризму - це відмовити злодіям, які грабують свої країни, в доступі до наших фінансових систем, а також всюди заступатись за жертв клептократії”, - заявив конгресмен Том Маліновскі.
Боротьбу з корупцією слід розглядати як пріоритет національної безпеки найвищого порядку.Бен Кардін, сенатор США
“Боротьбу з корупцією слід розглядати як пріоритет національної безпеки найвищого порядку, - додав сенатор Бен Кардін, голова Гельсінської комісії Конгресу США. - Група протидії закордонній корупції та клептократії стане першим інституціоналізованим конгресовим органом, що буде присвячений обміну інформацією та пошуку вирішення проблеми глобальної корупції”.
На додачу, в Сенаті та Палаті представників США зареєстрували законопроект “Справедливості для жертв клептократій”. Він пропонує Міністерству юстиції США оприлюднити суми грошей, “які були вкрадені в громадян клептократичних режимів та відновлені правоохоронними органами США”.
На думку радника Гельсінської комісії Конгресу Пола Массаро, в цьому напрямку важливо бачити спільні дії від різних гілок влади у США.
“На додачу до Конгресу, президент США також оголосив корупцію загрозою національній безпеці. Ми скоординовані в цьому. Демократи і республіканці, Конгрес і президент говорять про це”, - сказав Пол Массаро в коментарі Голосу Америки.
На його думку, наслідки корупційних дій за кордоном часто вражають і Сполучені Штати - адже награбовані гроші відмивають через офшори, і зрештою, вони можуть осідати в США. В цьому контексті радник Гельсінської комісії згадує про Ігоря Коломойського та його нерухомість у Клівленді, штат Огайо.
За словами Массаро, до подолання проблеми слід підходити комплексно та на всіх рівнях. “По-перше, ми маємо навести порядок у США, і це дуже важливо. По-друге, притягнути до відповідальності клептократів різними способами, зокрема через санкції та правоохоронні органи. І третє - це міжнародна співпраця. Побудова верховенства права та спільна праця над демонтажем середовища офшорів”, - сказав Пол Массаро.
Минулого тижня Білий дім оголосив боротьбу з корупцією пріоритетом національної безпеки. Згідно з меморандумом Білого дому, протягом 200 днів уряд Сполучених Штатів має підготувати доповідь з рекомендаціями для США та країн-партнерів щодо боротьби із корупцією.
Фокус буде на посиленні та вдосконаленні засобів контролю, протидії відмиванню коштів через офшори, притягнення до відповідальності корупціонерів через усі можливі засоби, а також співпраці з міжнародними партнерами та збільшенні іноземної допомоги країнам для антикорупційних зусиль.
Дивіться також: США пообіцяли очолити боротьбу проти загрози корупції у світі – коментарі оглядачів.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum