Спеціальні потреби

США пропонують винагороду за арешт Джозефа Коні

  • Голос Америки

Сполучені Штати запропонували винагороду на суму до п’яти мільйонів доларів за інформацію, що доведе до арешту угандського повстанського лідера Джозефа Коні та трьох інших африканців, запідозрених у воєнних злочинах.

У середу Коні та його двох помічників включено до програми, що передбачає надання нагороди за арешт осіб, звинувачених у воєнних злочинах.

До програми також включено лідера руандійського повстанського угруповання, яке відоме як «Демократичні сили за визволення Руанди», що базоване у східному районі Конго.

Усіх чотирьох осіб розшукує Міжнародний кримінальний суд, який звинувачує їх у багатьох воєнних злочинах і злочинах проти людства.

Коні та його помічники з так званої Армії опору Господа, звинувачені в імовірному вбивстві та викраденні багатьох тисяч людей у центральноафриканськихз країнах протягом останніх 25 років.

У січні цього року президент Обама підписав законопроект, який дозволяє Сполученим Штатам запропонувати винагороду за арешт осіб, звинувачених Міжнародним кримінальним судом у воєнних злочинах, злочинах проти людства або в геноциді.
XS
SM
MD
LG