Спеціальні потреби

Актуально

На тлі зростання випадків захворювання на коронавірус Байден та Трамп розходяться у поглядах на хворобу

У США спостерігається рекордна кількість нових випадків захворювання на коронавірус. Понад 80 000 нових інфекцій COVID-19 було зареєстровано у п'ятницю, за даними Університету Джонса Хопкінса. Цей показник перевищує попередній рекорд у 77 362 нових інфекцій, який було встановлено 16 липня. Підходи до хвороби з боку чинного президента США Дональда Трампа та кандидата від демократів Джо Байдена принципово відмінні.

Джо Байден заявляє, що у разі перемоги на виборах, буде наполягати на обов'язковому носінні масок на території всієї країни.

Маски рятують життя
Джо Байден

«Я піду до кожного губернатора і попрошу їх зробити маски обов'язковими у їх штатах. А якщо хтось відмовиться - звернусь до мерів та місцевих керівників, щоб на місцях були вимоги щодо носіння масок по цілій країні», - сказав Байден у своїй промові у Вілмінгтоні, штат Делавер, за 11 днів до голосування.

"Як президент я зроблю носіння масок обов'язковим у всіх федеральних будівлях та на транспорті між штатами, бо маски рятують життя", - сказав він.

В усіх штатах США, окрім приблизно півтора десятка, цього тижня зросла кількість випадків коронавірусу. Принаймні 14 штатів повідомили про нові рекордні показники госпіталізованих.

Все, про що він говорить, - це COVID COVID, COVID, тому що вони хочуть налякати людей
Трамп


Трамп розкритикував Байдена у п'ятницю, виступаючи у Флориді.

"Все, про що він говорить, - це COVID COVID, COVID, тому що вони хочуть налякати людей, і ми так добре впоралися з цим", - сказав Трамп виступаючи перед громадою "The Villages", де проживають літні громадяни.

“Ми лишаємо найгірше позаду. Перетинаємо межу. Ми красиво лишаємо найгірше позаду, - сказав він.

Пізніше, під час іншого мітингу у Пенсаколі, він сказав багатотисячному натовпу, серед якого було мало осіб у масках: "ми хочемо, щоб нормальне життя повністю відновилося, і це відбувається".

Критики Трампа звинувачують його у тому, що він проводить "події, де вірус розповсюджується особливо активно", всупереч федеральним правилам щодо охорони здоров'я та місцевим нормам про соціальне дистанціювання.

Щодня ми платимо за його провали
Байден про Трампа та коронавірус

Байден, викладаючи свій план реагування на пандемію у п'ятницю, критикував Трампа за те, що він під час їх національних теледебатів, які прошйли у четвер ввечері, заявив, що країна вчиться жити з коронавірусом.

"Як я сказав йому вчора ввечері, ми не вчимося жити з цим", - сказав Байден. "Ми вчимося вмирати з цим, а попереду складна зима", - сказав він.

Державні службовці зі сфери охорони здоров’я прогнозують збільшення кількості випадків коронавірусу із настанням у Північній півкулі холодів.

Байден сказав у п'ятницю, що "щойно ми отримаємо безпечну та ефективну вакцину, вона повинна бути безкоштовною для всіх - незалежно від того, застраховані ви чи ні".

Кількість випадків захворювання зростає тому, що тестування дуже сильно зросло, найбільше, найкраще у світі. Смертність зменшилась на понад 85%!
Трамп

Трамп продовжує захищати підхід його адміністрації до боротьби із пандемією. Його критикують за ігнорування провідних урядових експертів з інфекційних хвороб у складі робочої групи уряду. Трамп буцімто надає перевагу стороннім особам, таким як доктор Скотт Атлас, нейро-рентгенолог, який применшує значення масок.

Як повідомляється, Атлас також підтримував аргумент, що карантинні заходи та заборони на збори та заходи у закритих приміщенням приносять більше шкоди, ніж користі, і призводять до збільшення бідності та психічних проблем.

Трамп послідовно заявляє, що велика кількість заражень на коронавірус є наслідком того, що у країні постійно розширюється тестування.

"Брехливі новини постійно говорять про діагностовані випадки, випадки, випадки. Це включає і людей, які налажеть до груп низького ризику. ЗМІ роблять все можливе, щоб створити страх перед 3-м листопада (день президентських виборів у США - прим. ГА). Кількість випадків захворювання зростає тому, що тестування дуже сильно зросло, найбільше, найкраще у світі. Смертність зменшилась на понад 85%!". - твітує Трамп у суботу.

"У четвер, президент Трамп заявив, що ми "лишаємо найгірше позаду" у питанні коронавірусу. У п'ятницю ми оновили рекорд щодо випадків захворювання за день. Щодня ми платимо за його провали", - твітує сьогодні Джо Байден.

COVID-19 забрав життя понад 223 000 людей у США. Хворобу діагностовано у майже 8,5 мільйонів.

Трамп у п'ятницю, не наводячи подробиць, пообіцяв "ми викорінимо пандемію і раз і назавжди переможемо цю пошесть з Китаю".

Дивіться також: У США схвалили перший препарат для лікування COVID-19

У США схвалили перший препарат для лікування COVID-19. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Всі новини дня

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.

"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео

"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО на зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії в Осло 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.

"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.

За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.

“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.

На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.

Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.

В Білому домі кажуть, що не підтримують напади всередині Росії

Будівля, що за повідомленнями, постраждала від атаки дрона в Москві

В Білому домі заявили у вівторок, що Сполучені Штати все ще збирають інформацію про повідомлення про удари безпілотників по Москві, підтвердивши, що Вашингтон не підтримує напади всередині Росії та зосереджений на допомозі Україні повернути свою територію.

"Ми бачили новини і все ще збираємо інформацію про те, що сталося. Загалом ми не підтримуємо атаки всередині Росії", — йдеться в заяві речника Білого дому.

Представник Білого дому сказав, що Вашингтон "зосереджений на забезпеченні України обладнанням і навчанням, необхідним для повернення власної суверенної території", і вказав на російські атаки на Київ, який у травні 17 разів завдавали ударів з безпілотників або ракет.

Росія заявила, що українські безпілотники завдали ударів по багатих районах Москви у вівторок, націлившись на райони резиденцій президента Володимира Путіна та іншої російської еліти.

За словами мера Москви, в результаті інцидентів постраждали дві людини. Путін заявив, що напад у вівторок був спробою налякати і спровокувати Росію, і що протиповітряна оборона навколо столиці буде посилена.

МВФ попередньо схвалив перегляд програми та покращив оцінки економіки України

Архівне фото: Штаб-квартира МВФ

Перший перегляд програми Розширеного фінансування для України отримав погодження на рівні персоналу, оголосили сьогодні в Міжнародному валютному фонді. Це відкриває шлях для другого траншу обсягом майже 900 мільйонів доларів, за умови схвалення виконавчим правлінням фонду.

В рамках програми загальним обсягом 15,6 млрд дол., затвердженої наприкінці березня, Україна вже отримала 2,7 млрд доларів.

Всі кількісні критерії програми було виконано, повідомили у Фонді за результатами перегляду.

Голова місії Фонду Гевін Грей наголосив на "визначній стійкості" української економіки, що дало підстави Фонду покращити оцінку української економіки до 1-3 відсотків зростання ВВП, з оцінок на час схвалення програми, які складали від мінус 3% до плюс 1%, коли програму було затверджено.

"На додаток до жахливих гуманітарних жертв, російське вторгнення до України продовжує мати спустошливий вплив на економіку, - йдеться в повідомленні МВФ. - Під час зими Україна зіткнулась зі спустошливими атаками на критичну інфраструктуру і ракетні обстріли тривають по всій країні. Попри це українська економіка виявляє визначну стійкість - економічна діяльність в першому кварталі потужно відновилась і енергосистема відновлюється після атак на критичну інфраструктуру, стабілізовані ринки валюти, інфляція почала уповільнюватись".

Важливим кроком для успішного перегляду стало те, що Верховна Рада напередодні затвердила законопроект 8401 в першому читанні. Законопроект зокрема передбачає повернення до довоєнних рівнів оподаткування для певної категорії малого бізнесу. Затвердження законопроекту демонструє донорам готовність українського уряду приймати складні рішення, каже керівник місії Фонду Гевін Грей.

Потреби України великі, донори готові допомогти, але важливо з точки зору розподілу тягаря, щоб український уряд відіграв свою роль
Гевін Грей

"Потреби України великі, донори готові допомогти, але важливо з точки зору розподілу тягаря, щоб український уряд відіграв свою роль. Це важливо, щоб забезпечити готовність донорів підтримувати Україну, як вони і заявляли", - сказав Грей відповідаючи на питання Голосу Америки про те, як знайти баланс між необхідністю забезпечити бюджетні надходження та підтримати економічне відновлення в Україні.

"Закон має три компоненти: перше - поновлення перевірок, друге - повернення касових апаратів - це адміністративні заходи, які широко розглядаються, як важливі для рівних правил гри в Україні. Також є зміни до спрощеного режиму оподаткування, що означає повернення до довоєнних рівнів", - додав Грей і сказав, що обговорення цієї реформи тривали з минулого року.

Серед наступних кроків в рамках програми, які, за очікуваннями, Україна втілить восени - повернення системи декларування активів, а також заходи в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

Більше

Відео - найголовніше

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
XS
SM
MD
LG