Спеціальні потреби

Актуально

Тарас Кузьо вважає 100 днів президентства Януковича провалом

Президент України Віктор Янукович у четвер виступив з щорічним зверненням до народу. У своєму виступі президент заявив, що стратегічна співпраця України і США є вимогою сучасності. Україна, за його словами, готова до розвитку таких відносин та реалізації взаємовигідних проектів у різноманітних сферах. Такі проекти, за словами Януковича, можуть також бути багатосторонніми і передбачати участь Росії та країн Євросоюзу. Подібної стратегічної співпраці президент України хоче і з Росією. Він вважає за необхідність підписання Декларації про стратегічне партнерство з Російською Федерацією. Президент України також наголосив на тому, що Україна повинна зберігати статус позаблокової держави, але при цьому співпрацювати з НАТО.

Верховна Рада України у свою чергу у четвер ухвалила у першому читанні Закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики України, у якому пропонується виключити із законодавства норми, за якими Україна інтегрується в євроатлантичний безпековий простір та прагне набуття членства у НАТО.

Тим часом деякі західні експерти критично оцінюють перші сто днів президентства Віктора Януковича. Свій аналіз перших трьох місяців роботи нового уряду в Університеті Джонса Гопкінса представив професор Тарас Кузьо. Він називає перші сто днів президентства Віктора Януковича провальними:

«Я думаю, що йому не вдалося досягти трьох заявлених ним самим цілей, а саме – розробити програму реформ спільно з професійним Кабінетом Міністрів, налагодити стабільність та досягти національної інтеграції в країні. Ще коли він був в опозиції, Янукович обіцяв, що невідкладно представить програму реформ для України. Її все ще не має. Його кабінет аж ніяк не схожий на кабінет професіоналів. Це більше кабінет, який складається з представників кумівських часів, які здебільшого дискредитовані. Це кабінет, який переважно складається з людей, яким далеко за 50 і 60, які розпочали свої кар’єри у пізній брежнєвський період, за часів застою. І це перший уряд, в якому немає жінок, бо вони, напевно на їхній погляд, занадто заняті на кухні.

Що стосується налагодження стабільності, то радикальна проросійська політика, яку він веде, ніколи не принесе стабільності в Україну. Це – шлях до нестабільності. Мовна політика, яка є складною та потребує делікатності в багатьох країнах, є додатковим джерелом нестабільності.

І третє питання – проблема національної інтеграції. Сьогодні країна більше розділена, ніж навіть за часів президента Ющенка. Обіцянки Януковича, зроблені, коли він був в опозиції, про те, що він об’єднає країну, не справджуються, бо сьогоднішня політика не є тою, яка приведе Україну до національної інтеграції».

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG