Спеціальні потреби

У Росії різниця між добром і злом зникла, а на Заході не бачать у цьому проблеми - експерт про пропаганду


Сучасна Росія схожа на роман Орвелла "1984", різницю між добром і злом розмито пропагандою. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів Леон Арон, директор російських досліджень "Американського інституту підприємництва", член "Ради директорів мовлення", яка здійснює нагляд над кількома американськими урядовими теле- та радіокомпаніями.

«Це перше постмодернистьке пекло чи рай, де саме значення правди, а також добра і зла зникає. Воно абсолютно змито і змінюється щодня. Це майже як в «1984» Орвелла, де по радіо говорять, що сьогодні ця країна є ворогом, завтра – інша, а попередній ворог вже друг», - розповів експерт Тетяні Ворожко.

При цьому Леон Арон, який є автором числених книг та статей присвячених сучасній Росії, переконаний, що правда про події у Росії та світі може позбавити політику Путіна підтримки.

«Пропаганда успішна в середині Росії. Путін дуже популярний, але також були популярними і Брежнєв, і Сталін, але також і Саддам Гусейн, і Муаммар Каддафі. Я це називаю монополістичною пропагандою. Жоден серйозний критик уряду зараз не допущений на телебачення. Я жив у Радянському Союзі в 70-х. Я написав книгу про моральний та інтелектуальний вплив гласності та перебудови, яка називається «Шлях до храму». Люди були просто шоковані, вони не знали правди про те, що відбувається в середині та за межами країни. Борис Нємцов був абсолютно правий, коли казав «якщо б люди тільки знали правду, вони б не підтримали цю політику». Але правда заблокована».

У тої же час експерта не дивує, що чимало людей в Росії та навіть в Україні, де існує доступ до альтернативної інформації, вірять у таки тези як «США здійснили в Україні переворот» чи «у Києві фашистська хунта».

«Існують мільйони людей по всьому світу, які вірять в різні конспірологичні теорії. Я бачив опитування європейців щодо демократії та диктатури і також міг побачити, що їхнє розуміння, чому демократія краща, або чому наші газети чи телебачення більш правдиві, абсолютно розмиті", - говорить .

Дивіться також: У США розказали, за яку образу Путін мститься Україні та світу

У США розказали, за яку образу Путін мститься Україні та світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG