Спеціальні потреби

Західні коментатори про Лещенка: Зробив себе легкою мішенню


Фото з Facebook Сергія Лещенка
«Якщо Лещенко не зможе відзвітувати з приводу УСІХ коштів, використаних для придбання його квартири у Києві, та сплати податків по цих коштах, це буде свідченням величезної помилки

Народний депутат та журналіст-розслідувач Сергій Лещенко власноруч зробив себе зручною ціллю для кампанії з дискредитації. Про це, коментуючи широку дискусію з приводу придбання відомим політиком-антикорупціонером елітної нерухомості, пише журналіст каналу France 24 у Києві Ґуллівер Крагг.

«Якщо Сергій Лещенко не зможе відзвітувати з приводу УСІХ коштів, використаних для придбання його квартири у Києві, та сплати податків по цих коштах, це буде свідченням величезної помилки. Навіть, якщо він це зможе зробити, було надзвичайно легковажно для "борця з корупцією", який має багатьох ворогів, поставити себе у ситуацію, коли поливати його брудом стало надзвичайно легко», - наголошує журналіст французького ЗМІ.

Тема «кампанії очорнення» Сергія Лещенка - головна для цілого ряду західних медійників, які коментують розвиток ситуації.

«У соцмережах іде кампанія очорнення проти відомого українського борця з корупцією Сергія Лещенка, який викрив "чорну бухгалтерію" Януковича», - пише Крістофер Міллер, журналіст «Радіо Свобода».

Напади на Лещенка схожі на атаки на лідерів російської опозиції на початку 2000-х

«Напади на Лещенка схожі на атаки на лідерів російської опозиції на початку 2000-х. Тоді брудом поливали всіх, хто належав до опозиційного табору», - пише Ерік Карл Гонтц, менеджер Євразійський програм Center for International Private Enterprise, який належить до структури Фонду сприяння демократії США.

«Компанія з дискредитації борця з корупцією Лещенка у розпалі. Комусь дуже треба його заткнути», - пише журналіст Леонід Рагозін.

Ситуація довкола придбаної Сергієм Лещенком квартири вже використовується для нападок на активістів, які протидіють корупції в Україні.

Ось чому ми і стверджуємо, що розмови про боротьбу із корпцією є профанацією. Це брехня і обман суспільства

Так лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко раніше заявив «як треба народ за лохів тримати, щоб такі легенди розказувати», коментуючи офіційну версію походження коштів Лещенка.

«Ось чому ми і стверджуємо, що розмови про боротьбу із корпцією є профанацією. Це брехня і обман суспільства», - заявив політик.

«Корупція в Україні настільки всюдисуща, що навіть найчесніші не можуть жити так, щоб не забруднитись», - пише про ситуацію загалом Еуан Макдональд редактор видання Kyiv Post.

Деякі західні коментатори описують ситуацію довкола популярного журналіста-розслідувача у термінах, в яких сам Лещенко у свої статтях часто критикував витрати, або стиль життя високопосадовців України.

Бідна Україна. Мало народів так "взувають" та раз за разом дурять, як українців

«Український борець з корупцією Сергій Лещенко придбав люксову квартиру у Києві за 310 тися доларів. Середня заробітна платня в Україні - 188 доларів на місяць», - твтіує американський журналіст Марк Амес, який тривалий час пропрацював у Москві, включно з каналом Russia Today.

«Бідна Україна. Мало народів так "взувають" та раз за разом дурять, як українців", - розвиває тему далі Амеc, який також вважає за потрібне нагадати, що Лещенко був співзасновником кампанії "Чесно", яка "перебувала у центрі Євромайдану".

Прикметно, що ремарки Амеса інші медійники віднесли до категорії маніпулятивних.

«Оце вам і приклад, як можна використовувати статистику для маніпуляцій. Хай там як, а зарплатня в Київі значно, значно вища», - дорікає Амесу, Крістіан Борис, журналіст популярного американського видання Vice.

«У Києві за 310 000 доларів можна придбати квартиру класу люкс у центрі міста, а от за тої динаміки з цінами на нерухомість, яку бачимо у Торонто, там за ці кошти хіба будку для собаки купиш», - порівнює ціни на нерухомість Борис в іншому твіті.

Між тим скандал довкола Лещенка коментують і колишні «герої» його статей та коментарів.

Я бажаю Лещенку успіху. Хай він тепер відчує себе на моєму місці
Екс-генпрокурор Піскун

«Я бажаю Лещенку успіху. Хай він тепер відчує себе на моєму місці. Коли з подачі непрадивих, продажних журналістів (як у моєму випадку) тебе з усіх боків починають поливати брудом. Ось не копай іншому яму, бо сам у неї потрапиш. Не кажу, що я сам - янгол. Але ті гріхи, в яких мене звинувачував Лещенко - не мої. А він тепер хай відповість за свої», - заявив в інтерв'ю виданню «Гордон» колишній генеральний прокурор України Піскун.

Дивіться також: Обама заявив, що без виконання Мінських угод Росія не побачить послаблення санкцій

Показати коментарі (9)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG