Актуально
Китайський мільярдер Джек Ма побоюється 20 років торговельної війни між США та Китаєм

Один з найуспішніших китайських підприємців Джек Ма сказав, що через погіршення умов економічної співпраці між двома найбільшими економіками світу він не зможе виконати обіцянку про створення одного мільйона робочих місць в Америці.
Засновник компанії Alibaba, яка займається Інтернет-торгівлею, виступаючи на Світовому економічному форумі у Китаї, припустив, що теперішня напруженість між Вашингтоном та Пекіном може тривати довше, ніж передбачають і, що підприємці повинні бути готові до десятиліть ускладнень.
Подробиці: Торговельна війна Китаю та США вийшла на новий рівень
У січні минулого року Джек Ма обіцяв Дональду Трампу, що його компанія допомагатиме американським підприємствам продавати товари у Китаї і, що це привело б до створення мільйона нових робочих місць у США.
“Те зобов’язання базується на дружній співпраці Китаю та США з об’єктивною передумовою двосторонньої торгівлі. Теперішня ситуація вже зруйнувала вищесказане”, - пояснив підприємець в інтерв’ю китайському новинному агентству Сіньхуа напередодні.
При цьому він зауважив, що налаштований працювати над налагодженням торгівлі між двома країнами.
В інтерв’ю Сіньхуа Джек Ма сказав, що упевнений у можливостях для китайської торгівлі у Європі, в Росії, у Південно-Східній Азії, Африці та в Південній Америці.
Джек Ма раніше оголосив, що через рік піде з посади голови ради директорів компанії Alibaba, коли йому виповниться 55.
Журнал Forbes називає підприємця третьою найбагатшою людиною у Китаї зі статками понад 36 мільярдів доларів.
Після відходу від керівництва компанією Джек Маза за прикладом засновника компанії Microsoft Біла Ґейтса планує присвятити більше часу філантропії, зокрема підтримувати освіту у китайських селах.
Дивіться також: Як українські стартапи осучаснюватимуть "Укрзалізницю" – інтерв'ю з Денисом Гурським
Всі новини дня
Кірбі: Путін мусить знати, наскільки погані його справи в Україні. Відео
«Я сподіваюся, він [Путін] побачив шкоду і руйнування, яких завдали цьому місту [Маріуполю] його війська. Що його солдати, його армія, його війна зробили із цим містом. Він знає наскільки погані його справи в Україні», - заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.
Вчителі, фермери, айтішніки. Добровольці-штурмовики на захисті Донбасу. Відео
У мирному житті вчителі, фермери, айтішніки - а зараз солдати-штурмовики. Через повномасштабний наступ Pосії вони були змушені покинути родини та улюблені професії та взяти до рук зброю. Їхнє життя тепер - це обстріли, окопи та смертельна небезпека.
З відео Путіна у Маріуполі видалили вигук: "Це все напоказ!"

На сайті Кремля опублікували перемонтоване відео з поїздкою президента Росії Володимира Путіна до окупованого Маріуполя. З ролика вирізали фрагмент із криком жінки "Це все неправда! Це все напоказ!". Увагу на це звернув телеграм-канал "Можемо пояснити", пише Радіо Свобода.
Вигук пролунав, коли Путін розмовляв біля під'їзду із місцевими жителями. Крім крику, з нового відео видалили слова чоловіка, що йому теж 70 років (як і Путіну), але він "залишився без нічого". Вихідну версію запису зберегли медіа. Також на сайті Кремля залишилася первісна аудіодоріжка: віддалений із відео фрагмент на ній починається з 22:26.
Приїзд президента Росії Володимира Путіна до Маріуполя після ордеру на його арешт Міжнародного кримінального суду є "символічною демонстрацією бравади Путіна", написали світові видання. А численні користувачі соцмереж в Україні та оглядачі за кордоном порівняли це із візитом лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера у 1941 році.
"Як і личить злодіям, Путін під покровом ночі відвідав український Маріуполь. По-перше, це безпечніше. Крім того, темрява дозволяє йому висвітлити те, що він хоче показати, і сховати місто, яке його армія повністю зруйнована, а мешканців вціліло небагато, подалі від сторонніх очей", - йдеться у заяві Міноборони України у Twitter.
Київ і Пекін планують розмову між Зеленським та Сі - медіа

Київ і Пекін ведуть переговори щодо планування телефонної розмови між президентом України Володимиром Зеленським та лідером Китаю Сі Цзіньпіном для обговорення пропозиції Пекіна щодо мирного плану для України. Про це український посадовець повідомив американському телеканалу CNN.
Якщо дзвінок відбудеться, це буде перша розмова між двома лідерами, але український високопосадовець додав, що "нічого конкретного не заплановано".
При цьому віце-прем'єрка України Ірина Верещук в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera заявила, що Київ чекає на підтвердження від Пекіна щодо того, чи відбудеться розмова між Зеленським і Сі. "Не знаю, чекаємо підтвердження, - сказала Верещук. - Це був би важливий крок. Їм є що сказати одне одному".
Сі Цзіньпін прибув до Москви напередодні з триденним державним візитом у понеділок, щоб зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. На порядку денному - війна Росії в Україні та мирна пропозиція Китаю. Сі став першим лідером іноземної держави, який зустрінеться з Путіним після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента.
"Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні", - сказав напередодні державний секретар США Ентоні Блінкен.
Він також підкреслив, що якщо мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету, він спрямований на затягування часу і не буде конструктивним.
А координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях.
Раніше Голос Америки повідомляв, що візит японського прем'єр-міністра Фуміо Кісіди до Києва на тлі державного візиту китайського керівника Сі Цзіньпіна у Москві став ще однією ознакою протилежностей між Китаєм і західними країнами та союзниками в оцінках російської війни проти України.
У статті використано матеріали Reuters
Угорщина заблокувала заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна – Bloomberg

Угорщина заблокувала публікацію спільної заяви країн Європейського союзу, присвячену видачі Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна за підозрою у скоєнні воєнних злочинів на території України. Про це пише Радіо Свобода, цитуючи агентство Bloomberg, що посилається на власні джерела.
Через позицію Угорщини верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз "взяв до відома" рішення МКС.
"ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу щодо притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини та звірства в Україні, які скоюються за їхнім наказом, з їхнього дозволу або які вони вчиняють самі, – сказав Боррель. - Це важливе рішення для міжнародного правосуддя і для народу України. Ми чітко заявили в Європейському Союзі, що відповідальні за незаконну агресію проти України мають постати перед правосуддям".
Міністри юстиції ЄС 20 березня опублікували власну заяву на підтримку рішення Міжнародного кримінального суду, яку Угорщина також не підписала. Позиція Угорщини щодо видачі ордера на арешт Володимира Путіна може бути висловлена на черговому саміті ЄС, що відбудеться у Брюсселі 23-24 березня, пише Bloomberg.
За даними агентства, у проекті спільної заяви використовуються формулювання, схожі на коментар Борреля. У тексті наголошується, що ЄС "бере до уваги" нещодавно видані ордери на арешти Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
За словами джерел Bloomberg, деякі лідери ЄС, ймовірно, наполягатимуть на жорсткіших формулюваннях.
Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації дітей з окупованих територій України до Російської Федерації.
Президент США Джо Байден так прокоментував ордер МКС: "Я вважаю, що це виправдано. Але питання в тому, що це не визнано на міжнародному рівні, у нас теж. Але я думаю, що це дуже вагома позиція. Він явно вчинив воєнні злочини".
Форум