Спеціальні потреби

Маккейн закликає Трампа схвалити продаж протитанкової зброї Україні


Джон Маккейн

Сенатор Джон Маккейн задоволений курсом, який вибрала адміністрація Трампа щодо комерційного продажу оборонної зброї Україні, і закликає президента пропонувати набагато більше коли йдеться про зброю для протидії загрозі, яку Росія становить у регіоні.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на офіційному сайті впливового сенатора-республіканця від штату Аризона.

«Я вітаю повідомлення, що адміністрація Трампа схвалила продаж летальної оборонної зброї Україні. Це треба було зробити ще давно, але тим не менше, це настає в ключовий момент. Українці витримують деякі з найгірших боїв протягом декількох місяців, оскільки Росія відкликала своїх офіцерів з одного з ключових механізмів припинення вогню, і бойовики, очолювані Росією, посилили свої напади на сході України. На кожному кроці Володимир Путін вибрав війну замість миру в Україні. З продовженням такого вибору, Сполучені Штати та вільний світ повинні дати Україні те, що потрібно, щоб захищатися», - заявив голова Сенатського комітету з питань збройних сил Джон Маккейн.

«Саме тому повідомлення про рішення затвердити продаж снайперських гвинтівок і боєприпасів має бути лише першим кроком. Я закликаю президента дозволити додаткові продажі оборонної смертоносної зброї, включаючи протитанкові боєприпаси, та повною мірою використати кошти на безпекову допомогу, надані Конгресом, з тим щоб Україна могла захищати свій суверенітет та територіальну цілісність. Я також закликаю президента та лідерів Конгресу забезпечити, щоб будь-яка угода щодо бюджету повністю підтримувала $350 млн в рамках допомоги з питань безпеки для України, передбачені Національним законом про витрати на оборону, підписаним цього місяця (президентом Трампом - ГА)».

Джон Маккейн не єдиний республіканець, який віддав належне Трампу за таке рішення. Голова Сенатського комітету з міжнародних відносин Боб Коркер (республіканець від штату Теннессі), який був співавтором законодавства про санкціонування продажу зброї ще у 2014 році, яке ігнорував тодішній президент Обама, висловив своє задоволення рішенням адміністрація Трампа.

Читайте докладніше: "Летальне" ембарго для України знято. Чекаємо на "Джавеліни" - в США відреагували на рішення Трампа

Дивіться також: Експерти: посилення агресії на сході України свідчить, що Росія нізащо не погодиться на миротворчу місію

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG