Спеціальні потреби

США: прокурор зажадав засудити Меннінґа до 60 років


Бредлі Меннінґ
Військові прокурори США вимгають 60-річного тюремного ув'язнення для рядового американської армії Бредлі Меннінґа, визнаного винним у передачі величезної кількості секретної інформації сайту WikiLeaks.

Армійський прокурор капітан Джо Морроу заявив військовому судді у понеділок, що рядовий першого класу Бредлі Меннінґ заслуговує на те, щоб «провести більшу частину свого життя за ґратами», оскільки він видав понад 700 тисяч секретних документів.

Морроу відкинув твердження адвокатів Меннінґа про переконання військовослужбовця, що він робить добру справу, розсекречуючи дипломатичне листування співробітників Державного департаменту та доповіді про бойові дії збройних сил США в Іраку і Афганістані. Прокурор назвав витік інформації «руйнівним», охарактеризувавши при цьому Меннінґа як «інсайдера, що скористався недосконалістю системи».

Військовий суддя полковник Деніс Лінд визнала Меннінґа винним за 20 пунктами звинувачення, включно з шпигунством. Рішення судді про міру покарання буде оприлюднено у середу вранці.
XS
SM
MD
LG