Спеціальні потреби

Актуально

Тереза Мей шукає виходу, відклавши парламентське голосування щодо угоди про умови “брекзиту”

Уряд Терези Мей визнав, що у парламенті нема достатньо голосів на підтримку узгодженої в результаті майже двох років переговорів угоди з Європейським Союзом про умови виходу Великої Британії з ЄС.

Мей сподівалася, що у вівторок 11 грудня британський парламент затвердить угоду, але напередодні прем’єр-міністр сказала, що відкладає голосування на невизначений час, упродовж якого спробує уточнити ті положення в домовленості, які викликали застереження у багатьох британських депутатів.

Дата припинення британського членства в ЄС залишається незмінною - 29 березня 2019 року.

Політики і в Лондоні і в Брюсселі кажуть, що хотіли б уникнути загрози виходу Британії з Євросоюзу без прописаних домовленостей, бо це загрожує труднощами для торгівлі й виробництва.

Згідно з оцінками Банку Англії вихід Британії з ЄС без угоди може спричинити в Британії скорочення ВВП на 8%, збільшенні рівні безробіття вдвічі та зростання інфляції до 6,5%.

Деякі британські коментатори вважають, що негативні прогнози Банку Англії перебільшені, а деякі політики стверджують, що вихід з ЄС без жодної угоди створив би лише тимчасові труднощі, але надав би кращі умови для Британії на майбутнє.

Найпроблематичнішими положеннями угоди з ЄС виявилися ті, які стосуються Північної Ірландії - єдиного британського регіону, який у результаті “брекзиту” межуватиме з Євросоюзом - Ірландською Республікою.

Вироблена угода передбачає спеціальні митні та інші умови для Північної Ірландії, щоб уникнути потреби відновлення кордону з півднем.

І в Лондоні, і в Брюсселі заявили, що не хочуть кордону, але деякі політики в Британії остерігаються, що через особливі умови для Північної Ірландії уся Велика Британія може на невизначений час залишатися у митному союзі ЄС.

Тереза Мей раніше підкреслювала, що “брекзит” означає вихід країни з європейського спільного ринку та з митного союзу, щоб дати можливість Британії незалежно укладати торговельні угоди з іншими державами.

Також противники особливого статусу Північної Ірландії у стосунку до ЄС побоюються, що такі умови будуть виокремлювати територію, а це, на їхню думку, може загрожувати цілісності Сполученого Королівства.

Політичні лідери у Шотландії вже заявляють, що коли це можливо для Північної Ірландії, то вони теж хотіли б мати окремі, ближчі стосунки з Євросоюзом.

Якщо уряд Терези Мей не зможе об’єднати достатню кількість парламентарів довкола свого бачення умов “брекзиту”, то прем'єр-міністру загрожує втрата посади.

Серед можливих шляхів виходу з тієї ситуації називають перегляд деяких положень вже досягнутої угоди з ЄС, що у Брюсселі називають майже неможливим, або ще один британський референдум щодо “брекзиту”, або дострокові загальні вибори у Великій Британії.

У найближчі дні Тереза Мей проводитиме зустрічі з європейськими партнерами, намагаючись знайти вихід із ситуації.

Дивіться також: Відповідь на агресію Росії в Азові має бути потужною - перший посол США в Україні. Інтерв’ю

Відповідь на агресію Росії в Азові має бути потужною - перший посол США в Україні. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Всі новини дня

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.

Шестирічна волонтерка з Дніпра допомагає армії своєю творчістю. Відео

Шестирічна волонтерка з Дніпра допомагає армії своєю творчістю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Шестирічна мешканка Дніпра Соломія Реут допомогла зібрати понад сто тисяч гривень, на які було придбано безпілотний літальний апарат, тепловізор, бронежилети, каски та інші речі для українських військових. Як вона долучилася до волонтерства у творчій спосіб – в сюжеті Ярослави Мовчан.

Держсекретар Блінкен та міністр закордонних справ Японії підтвердили свою підтримку України  

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Японії Хаяші Йошімаса під час зустрічі в Токіо привітали співпрацю своїх країн як наріжний камінь миру, безпеки та процвітання в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«Вони знову підтвердили свою рішучу підтримку суверенітету та незалежності України та пообіцяли притягнути Кремль до відповідальності за його агресивну війну в Україні», - йдеться в повідомленні Держдепартаменту.

Сторони також засудили запуски Північною Кореєю балістичних ракет, які є порушенням низки резолюцій ООН. Сторони також обговорили їх спільні інтереси у підтримці миру та стабільності в Тайванській протоці. Секретар Блінкен та міністр Йошімаса також привітала запуск Індо-Тихоокеанського економічно мережі, яка має забезпечити інклюзивне економічне зростання та процвітання в регіоні.

В матеріалі використані джерела Держдепартаменту США.

Більше

Відео - найголовніше

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00
XS
SM
MD
LG