Спеціальні потреби

Маккейн Дональду Трампу: Де санкції проти російської розвідки та оборонної промисловості?


У середу офіс сенатора-демократа Бена Кардина оприлюднив спільну із сенатором-республіканцем Джоном Маккейном заяву, в який нагадав адміністрації Дональда Трампа, що до 1 жовтня ті мали оголосити запровадження нових санкцій проти російських секторів розвідки та оборони, відповідно до Закону «Протистояння противникам Америки шляхом санкцій».

«Затримка викликає сумніви щодо відданості адміністрації Трампа виконанню закону щодо санкцій, який був підписаний понад два місяці тому, після місяців публічних дебатів та переговорів у Конгресі. У них було достатньо часу, щоб почати діяти», - йдеться в заяві.

Також у документі висловлюється критика щодо браку лідерства та дипломатичних зусиль із залучення європейських союзників до посилення тиску на Москву. Наміри Конгресу були чітко зрозумілі та підтримані обома партіями, підкреслили сенатори.

Затримка викликає сумніви щодо відданості адміністрації Трампа виконанню закону щодо санкцій
Джон Маккейн, Бен Кардин, сенатори

Раніше, 28-го вересня, сенатори надіслали в адміністрацію листа, в якому закликали шляхом переговорів з Конгресом розробити потужний та детальний план щодо всіх аспектів цього закону.

Зокрема у листі йдеться про те, що закон вимагає від адміністрації визначити осіб, які діяли в інтересах російських секторів розвідки та оборони.

Сенатори побоюються, що Росія може спробувати обійти санкції, спрямовуючи продажі зброї через компанії, яких немає в санкційних списках. Аби цьому запобігти, законодавці радять уряду широко визначати коло осіб та компаній, на які поширюються обмеження, такі як "Рособоронекспорт", "Алмаз-Антей" та інші.

Вони також радять адміністрації закликати європейців, щоб вони узгодили власні санкції щодо Росії з американськими, запровадили санкції проти Росії у сфері кібербезпеки, а також - санкції проти російських секторів оборони та розвідки.

Маккейн та Карден закликають пдміністрацію Дональда Трампа запровадити обов’язкові санкції проти компаній та осіб, які залучені в проекти, пов’язані із розвідкою та видобутком газу в Арктиці, на великих глибинах та сланцевого газу. Адміністрація США має також чітко дати знати американським компаніям та компаніям навколо світу, що буде серйозно дотримуватися цих санкцій, вважають вони.

Сенатори просять Державний департамент та Міністерство фінансів надати їм інформацію щодо виконання цього закону. На цей момент відповіді на цей лист сенатори не отримали.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG