Спеціальні потреби

30 000 американців гинуть від вогнепальної зброї щороку


30 000 смертей на рік від вогнепальної зброї
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

30 000 смертей на рік від вогнепальної зброї

Щороку у Сполучених Штатах від вогнепальної зброї гине понад тридцять тисяч людей, тобто понад десять смертей на кожні сто тисяч населення. Однак статистика могла б бути значно гіршою, як би не досягнення сучасної медицини. Нові підходи до порятунку поранених чи то вогнепальною, чи холодною зброєю, дозволяють медикам рятувати людей, які ще кілька років тому не мали шансів вижити.

Перебуваємо в одному з найбільших травматологічних центрів у Сполучених Штатах з багатопрофільною командою лікарів і медсестер. Сьогодні вони врятують життя 60 річному чоловіку, якого привезли з численними ножовими пораненнями.

Хірург Піп Талвінґ говорить:

«Пацієнт закривав свою крамницю, коли стався грабіжний напад, і його було поранено. Він отримав шість ножових поранень у груди, одне в живіт і два у шию».

У складних випадках, подібних до цього, лікарський склад травматології приводиться у повну готовність. Пояснює голова травматологічної служби Деметріос Деметріадес:

«Кожен у нашому центрі повинен бути у кімнаті швидкої допомоги до п’яти хвилин з часу активації. Це означає, що вони повинні бути на місці ще перед прибуттям пацієнта».

Голова травматологічної служби Деметріос Деметріадес каже, що методичний підхід до лікування пацієнтів знизив смертність до менше двох відсотків. Показники виживання збільшились ще і завдяки тому, що парамедики відмовилися від методу стабілізації постраждалого на місці інциденту:

«Не витрачайте дорогоцінний час на те, щоб стабілізувати пацієнта. Кладіть його в машину швидкої допомоги і негайно везіть у травматологію без жодних зволікань».

Хірург Піп Талвінґ пояснює, чому саме так:

«Зокрема з проникаючою колотою раною, тому що коли стається пошкодження судин грудей, ніщо, окрім операції, не зупинить кровотечі».

Сьогодні саме той випадок. Зупинити внутрішню кровотечу у 60-річного пацієнта вдалося лише у результаті операції.

Негайна доставка у лікарню 18-річного Хуана Ґалардо, який потрапив у перестрілку, врятувала йому життя.

Голова травматологічної служби Деметріос Деметріадес каже, що методичний підхід до лікування пацієнтів знизив смертність до менше двох відсотків. Показники виживання збільшились ще і завдяки тому, що парамедики відмовилися від методу стабілізації постраждалого на місці інциденту.
«У нього були вогнепальні поранення у серце і легені. 20 років тому, він був би мертвий і похований, та його відспівували кожного року», – каже Деметріос Деметріадес.

Але тепер завдяки швидко проведеній операції Хуан повернувся додому через два тижні після інциденту. Він каже:

«Я хочу поновити навчання і ходити в церкву».

Ще одна зміна – хірурги травматології дуже «вибірково» підходять до оперування поранених у живіт. Зокрема, якщо куля не зачепила життєво-важливих органів. Як показує досвід, це знижує медичні ускладнення після операції.

Згодилися медикам і уроки, почерпнуті у зонах військових дій в Іраку та Афганістані. Замість того, аби давати велику кількість внутрішньовенних рідин пораненим…

«Тепер ми даємо їм, виключно, продукти крові. Ми відмовилися від усіх типів рідин. Результати вже помітні».

Усі ці зміни на 25 відсотків підвищили шанси пацієнтів вижити у травматологічних відділеннях. Стосовно ж чоловіка, якого привезли з численними ножовими пораненнями, його прогнози на повне одужання дуже високі.

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG