Спеціальні потреби

Група підтримки допомагає долати психічні розлади


Група підтримки допомагає долати психічні розлади

Людям, які переживають проблеми з психікою, важливо знати, що вони не самотні. Однак, звернення до психологів і психіатрів для багатьох пов'язане з великими труднощами. Для одних – через недостатнє розуміння серйозності свого стану, для інших – через страх піддатися стигматизації. Але якщо душевний розлад не лікувати, його наслідки можуть бути руйнівними – втрата роботи, розвал сім'ї, ізоляція, позбавлення даху над головою і надій. Тим часом в останні чотири десятиліття фармацевти розробили ефективні медикаменти, здатні пригнічувати симптоми і полегшувати перебіг хвороб. Крім того, вже понад півстоліття використовується немедикаментозна терапія.

... У дворику місцевої бібліотеки округу Кент в штаті Меріленд п'ятеро чоловіків і жінок збираються за столом, щоб поговорити про свої проблеми.

47-річна Ребекка бореться з депресією з дитинства, хоча діагноз їй поставили недавно. Вона каже, що найбільшу проблему для неї становить ізоляція:

«Коли я в перший день прийшла в організацію «Чесапікські компаньйони», мені було страшно важко відкрити двері. Я хотіла відразу ж втекти і розплакатися, але я знала, що мені потрібно подолати страхи, якщо я хочу, аби мені полегшало. Я два рази намагалася покінчити життя самогубством. Коли ти знаходишся в долині темряви, дуже складно переконати себе у власній цінності. Депресія забирає в тебе характер, так що тобі немає на що опертися».

Групи підтримки – такі як «Чесапікські компаньйони» – дають людям опору, вводячи їх у співтовариство людей з аналогічними проблемами. Керують групами консультанти, багато з яких самі пройшли через проблеми з психікою. Одна з них, Одрі Даллер, веде заняття з людьми, що зазнали фізичного насильства. Інша група концентрує увагу на алкогольної та наркотичної залежності, які тісно пов'язані з розладами психіки. Ще одна група надає підтримку людям, що зазнають труднощі з проявом сильних емоцій.

На зустрічах учасники обмінюються думками, задають питання і відповідають на них. Вони говорять про бар'єри, що стоять перед ними на шляху до відновлення – такі як сором і почуття відторгнення, яке багато хто відчуває через те, що оточуючі сприймають їх як божевільних.

Крім груп підтримки «Чесапікські компаньйони» проводять різні заходи, включаючи вечері в доступних ресторанах, походи в кіно і боулінг. Соціальний центр надає учасникам доступ до комп’ютерів для пошуку роботи та житла, а також інформацію про інші ресурси для боротьби з душевними розладами. Подібні послуги доступні в населених пунктах у всіх штатах. Крім того, люди з подібними проблемами все частіше вступають у віртуальні співтовариства на Інтернет-сайтах і форумах.

XS
SM
MD
LG