Спеціальні потреби

Організація визволення Палестини погодилась на непрямі переговори з Ізраїлем


Організація визволення Палестини підтримала пропозицію про започаткування непрямих мирних переговорів з Ізраїлем, після півторарічної перерви.

Виконавчий комітет ОВП погодився на пропозицію Сполучених Штатів про зустріч у місті Раммала. Палестинський президент Махмуд Аббас схвалив проведення переговорів із Ізраїлем, за посередництвом США, та отримав підтримку щодо цього плану від Арабської ліги.

Згідно з цим планом, спеціальний посланник США на Близькому Сході Джордж Мітчелл застосує, так звану, «човникову дипломатію» у переговорах між президентом палестинців Махмудом Аббасом та ізраїльським прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу, що передбачає серію зустрічей упродовж 4 місяців.

Радник Аббаса Ясер Абед Раббо каже, що непрямі переговори представляють собою «серйозну» нагоду для поновлення мирного процесу.

ОВП погодилась частково на переговори тому, каже він, що отримала гарантії США стосовно «єврейських поселень - небезпеки, яку вони представляють - і потреби їх зупинити», за словами Раббо.

Вашингтон поки що не коментував цього питання.

Палестинці домагаються від Ізраїлю припинити будівництво домів для ізраїльських поселенців у Східному Єрусалимі і на Західному Березі. Ізраїль окупував ці землі під час шестиденної війни на Близькому Сході у червні 1967 року, а палестинці домагаються їх повернення.

Уряд президента Аббаса перервав прямі переговори з Ізраїлем у грудні 2008 року після обстрілу ізраїльськими силами сектора Газа у відповідь на обстріл екстремістами Гамасу єврейських міст.

XS
SM
MD
LG