Спеціальні потреби

Актуально

Майк Пенс та Камала Гарріс провели дебати віце-президентів, посперечались через Путіна та натяком згадали Україну

US Vice presidential debate 2020: Mike Pence v Kamala Harris

ПІДГОТОВКА В УМОВАХ КОВІД

У середу ввечері Республіканець Майк Пенс та демократка Камала Гарріс зійшлися на одній сцені у Солт Лейк Сіті, в штаті Юта. Це були перші та єдині дебати кандидатів у віце-президенти на виборах 2020.

Республіканець Майк Пенс вважався більш досвідченим дебатером у цьому поєдинку. Він вже мав досвід подібних дебатів чотири роки тому, коли вперше змагався у парі з Дональдом Трампом за Білий Дім. Покладаючись на свій досвід колишнього радіо- та теле- ведучого, законодавця, губернатора штату та віце-президента він, за повідомленням його штабу, все ж активно готувався до дебатів з Камалою Гарріс.

Демократка Камала Гарріс, яка іде на вибори в парі з Джо Байденом, також не новачок в політиці та публічних виступах. Сенатор Гарріс окрім роботи в Конгресі, була генеральною прокуроркою штату Каліфорнія. Вона ще під час праймериз продемонструвала, що вміє відстоювати свою позицію. До Гарріс була прикута додаткова увага через історичність її висування. Донька вихідців з Ямайки та Індії, вона перша не біла жінка, яка балотується на таку високу посаду у США і, у разі перемоги, стане першою жінкою – віце-президенткою.

Після спалаху захворювань на Ковід-19 у Білому Домі, комісія з проведення дебатів запровадила додаткові заходи безпеки та правила. Кандидатів розсадили на відстань у майже 4 метри та поставили між ними дві прозорі перегородки. Команда республіканського кандидата спочатку публічно критикувала і навіть насміхалася над встановленням перегородок, але потім погодилась. Усі присутні у залі повинні були здати тест на Ковід-19 і отримати негативний результат. Усі глядачі повинні були бути в масках.

Модерувала дебати Сюзан Пейдж, керівниця вашингтонського бюро видання USA Today. Журналістка з майже півстолітнім досвідом, вона висвітлювала 10 президентських кампаній у США. Пейдж обрали вести дебати віце-президентів місяць тому. З того часу вона не дала жодного інтерв’ю і до початку дебатів тримала в таємниці питання до кандидатів.

Самі дебати тривали 90 хвилин. Вони були поділені на 9 сегментів по 10 хвилин, кожен з яких охоплював окрему тему. Кинута монетка визначила, що Камала Гарріс буде відповідати першою.

ДЕБАТИ

Дебати віце-президентів разюче контрастували з першими дебатами, які провели Дональд Трамп та Джо Байден тиждень тому. Кандидати переважно дотримувалися правил, поважали часові обмеження і оговорювали теми, які піднімала ведуча. «Нормальні дебати», - так прокоментував ведучий одного з американських каналів події на сцені, одразу після закінчення.

Обидва кандидати за кожної нагоди намагалися показати контраст своєї позиції до позиції конкурента. Це давало глядачам можливість порівняти обидві платформи. Втім, і Пенс, і Гарріс часто ухилялися від прямих відповідей на запитання модератора, намагаючись знову і знову підкреслити ключові позиції їхньої партії та критикувати опонента.

Першою темою обговорення стала проблема реагування адміністрації на пандемію Ковід-19. Камала Гарріс звинуватила адміністрацію Трампа у тому, що ще 28 січня у Білому Домі знали про небезпеку від нового коронавірусу. Але адміністрація приховала правду від американців, що призвело до сотень тисяч смертей та мільйонів заражень, - сказала Гарріс. Майк Пенс захищав дії адміністрації та заявив, що вина за жахливі наслідки поширення Ковід-19 лежить на Китаї та ВООЗ, які приховали інформацію на початку пандемії. Він пообіцяв, що у разі переобрання, Дональд Трамп змусить Китай відповідати за ці дії.

Далі ведуча виносила на обговорення інші ключові теми цієї кампанії: економіка, кліматичні зміни, відносини з Китаєм, Верховний суд, охорона здоров’я, поліцейська брутальність, тощо.

НАЙБІЛЬША ІНТРИГА

Найбільшою інтригою дебатів стало питання ведучої чи готові Майк Пенс та Камала Гарріс стати президентами у разі, якщо Дональд Трамп чи Джо Байден не зможуть виконувати своїх обов’язків: «Дональду Трампу виповнилося 74 роки, Джо Байдену 77. Зважаючи на їхній вік та на тлі небезпеки, яку несе Ковід-19, як ви оцінюєте роль віце-президента у такій ситуації?» Обидва кандидати вирішили уникнути відповіді. Камала Гарріс обтічно розповіла, що у неї з Джо Байденом однакове мислення і повне розуміння. А вона має необхідний досвід для найскладнішої роботи в адміністрації. Майк Пенс використав свій час аби підкреслити, що Дональд Трамп в чудовій формі і буде успішним президентом у разі переобрання.

Також кандидати не дали прямої відповіді на питання про визнання результатів виборів і мирну передачу влади, у разі поразки діючої адміністрації.

РОСІЯ ТА НАТЯК ПРО УКРАЇНУ

Серед домашніх заготовок Камали Гарріс була тема взаємин Дональда Трампа та Володимира Путіна. Коментуючи відносини США та Китаю, Гарріс звинуватила чинного президента США у заграванні з диктаторами, зокрема з російським президентом Путіним. За її словами, Дональд Трамп розвернувся спиною до партнерів і ставить під сумнів висновки власної розвідки, натомість, вірить словам Путіна. Це, за її словами, поставило США у велику небезпеку. Коли Джо Байден стане президентом, він змусить Путіна відповідати за все, - завершила Гарріс. Майк Пенс категорично відкинув звинувачення. Він підкреслив, що Трамп домігся більших внесків партнерів по НАТО, розбив Ісламську державу зробив Америку більш безпечною.

У цій словесній перепалці, Майк Пенс згадав натяком і про Україну. Він звинуватив демократів у тому, що понад 3 роки вони намагалися поставити під сумнів легітимність президенства Трампа та хотіли оголосити йому імпічмент через один телефонний дзвінок. (ред.: Ідеться про телефонну розмову між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським у липні 2019 року, яка стала в основу розгляду процедури імпічменту у Конгресі США)

Як і в обговоренні попередніх тем, кандидати обмежились озвученням своїх заяв і не вступали в глибоку суперечку.

ХТО ПЕРЕМІГ

Обидва табори кандидатів залишились задоволені дебатами і переконані, що саме їх кандидат переміг.

"Майк Пенс ВИГРАВ ПОТУЖНО!", - оголосив президент Трамп у твітері

"Камала Гарріс, ми всі тобою пишаємося", - підтримав свою партнерку Джо Байден

У кандидатів залишилося на агітацію менше місяця і... залишається все менше людей, яких вони можуть переконати. На сьогодні, вже майже 5 з половиною мільйонів американців проголосували на цих виборах, обравши варіант голосування попередньо або поштою.

Наступні президентські дебати між Дональдом Трампом та Джозефом Байденом заплановані на 15 жовтня.

Всі новини дня

Лише 9% західних компаній залишили Росію після повномасштабного вторгнення в Україну - звіт 

Мережа ресторанів McDonald's вийшла остаточно з Росії в грудні 2022 року і продала ліцензію на діяльність в цій країні.

Лише 9% із майже півтори тисячі західних компаній, які працювали в Росії, вивели з цієї країни бізнес після повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Про це свідчать дані нового дослідження швейцарського Університету імені Св. Ґалена.

Дослідження стосується компаній із Європейського Союзу та країн з найбільшими економіками світу G7. Загалом, йдеться в документі, станом на 24 лютого 2022 року в Росії працювало 2 405 фірм, власниками яких є 1 404 компаній з країн ЄС та "Групи семи".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Майже за рік російської повномасштабної війни в Україні менш як 9% з цих бізнесів відмовилися від принаймні однієї дочірньої компанії в Росії, - дані швейцарського дослідження опублікувало американське видання CNBC.

У дослідженні уточнюють, що з Росії вийшло більше американських компаній, порівняно з європейськими чи японськими.

Станом на кінець 2022 року Росію залишили майже 18% американських дочірніх компаній, 15% японських фірм і лише 8,3% компаній Євросоюзу.

Професори Саймон Евенетт і Нікколо Пізані пишуть у документі, що виходити з ринку Росії для бізнесів невигідно. "В середньому компанії, які залишили Росію, мали нижчі прибутки й більшу кількість робочої сили, ніж ті компанії, які залишаються в Росії”, - зазначили автори звіту.

Серед західних компаній, які залишаються працювати в Росії, найбільшу частку складають німецькі компанії - 19,5%. 12.4% мають американських власників, 7% компаній японські.

"Ці висновки ставлять під сумнів готовність західних компаній відокремитися від економік тих країн, які їхні уряди зараз вважають геополітичними суперниками",- пишуть автори звіту.

Водночас у Великій Британії аналітичний центр Moral Ratings Agency (Агенція морального рейтингу) оприлюднив звіт, де вказує, що деякі найбільші компанії світу замість того, щоб вивести бізнес з Росії, оголосили про списання своїх активів в цій країні.

"Багато хто думає, що коли щось списують, це вже втрачено. Втім, уцінка або списання лише означає, що власник на той момент оцінив актив на нижчу або нульову вартість. Це паперова вартість, яку можна переглянути в будь-який момент за бажанням власника", - цитує видання CNBC Марка Діксона, засновника аналітичного центру Moral Ratings Agency.

За його словами, "коли зміниться ситуація у світі, ці компанії, які не залишили Росію, зможуть підвищити вартість своїх активів".

США нададуть $250 млн на кредитування малого бізнесу

Посолка США в Україні Бріджит Брінк, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, лідери Американської торговельної палати в Україні та генеральний директор Американської корпорації з фінансування міжнародного розвитку Скотт Нейтан. Фото: Twitter Посолки США в Україні. 31 січня 2023

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) мобілізує 250 мільйонів доларів для українських банків, аби ті могли збільшити кредитування малого бізнесу, заявив її виконавчий директор Скотт Нейтан у вівторок у Києві.

Загалом корпорація збирається залучити 1 мільярд доларів у партнерстві з приватним сектором, заявив Нейтан.

За його словами, нині приватний сектор демонструє стійкість та має сприяти залученню інвестицій в розвиток України. Також він оголосив про наміри сприяти інвестиціям у технологічний сектор та охорону здоров’я.

«Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку запускає ініціативу мобілізації щонайменше 250 мільйонів доларів з приватного капіталу цього року. Ними плануємо підтримати банківські позики на розвиток малого бізнесу в Україні. Тому що малий бізнес є основою економіки, і ми будемо сприяти, аби він наповнювався приватними інвестиціями. Я переконаний, що кошти корпорації дозволять мобілізувати понад 1 мільярд доларів приватного капіталу для підтримки економіки України. Ми налаштовані на реалізацію високоякісних проєктів за найвищими стандартами в найближчі місяці й роки в Україні» – пояснив голова DFC.

Також Нейтан разом із послом США в Україні Бріджит Брінк провів зустрічі з українськими урядовцями.

«Мені дуже приємно, що сьогодні ми вже перейшли від нашої першої зустрічі в Нью-Йорку до дуже конкретних дій. Дякую за те, що пан Нейтан тримає слово, він – в Україні, він підписує угоду про наміри, і це лише перші кроки», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Керівник Американської корпорації з фінансування міжнародного розвитку також взяв участь у круглому столі із головами українських банків та обговорив виклики в умовах війни.

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) є установою уряду США з фінансування розвитку. Вона співпрацює з приватним сектором, інвестує у проєкти в різних галузях, зокрема в енергетику, охорону здоров’я, критичну інфраструктуру та технології.

Як розміновують деокуповану Миколаївщину

Розмінування Херсонщини, 16 листопада 2022. REUTERS/Murad Sezer

Два місяці з часу звільнення Снігурівського району на Миколаївщині піротехніки ДСНС і досі продовжують обслідувати населені пункти та розміновувати території, які перебували під контролем російських військ. Перед відступом вони замінували місцеві дороги й поля, розповіли піротехніки для Голосу Америки.

Місто Снігурівка та навколишні села на Миколаївщині 9 місяців перебували під російською окупацією. 10 листопада Збройні сили України звільнили місто. Відступаючи, російські війська залишили за собою боєприпаси різного типу.

"Це вони чекали наступу і робили пастки для сил наступу, тобто вони себе хотіли захистити, свої шляхи підступу до них, а потім вони втекли й покидали усе як є", - каже піротехнік Олександр Антко.

Його колега Андрій Шликов додає: "Це були різноманітні боєприпаси, артилерійські снаряди, гранатометні постріли, касетні боєприпаси, інженерні міни".

Сапери першими заходять і обстежують звільнену територію. Піротехнік Дмитро Кудін розповідає: "Ми отримуємо інформацію, ми не їдемо наосліп, тобто якщо нам кажуть, що там потенційно забруднено, ви туди їдьте, то ми поїдемо туди, де починається потенційне забруднення і починаємо обстеження звідти. Спочатку ми обстежуємо дорогу - це може бути дорога, тому що по цій дорозі нам треба проїхати перед цим. Потім коли ми вже закінчили огляд дороги, ми починаємо оглядати території".

Однією з перших сапери проходять територію під лініями електропередач, аби електрики могли розпочати поновлювати електропостачання.

"У нас було розпорядження, що треба обстежити лінію електропередач, а також наближену туди територію, [...] і там було знайдено доволі багато різних інженерних боєприпасів і це пов'язано саме з тим, що вони там жили, там в них було дуже багато ящиків зі зброєю, боєприпасами та іншими пастками навколо їхньої території", - каже Кудін.

Найбільше небезпечних боєприпасів сапери знаходять саме у місцях дислокації російських військових.

"Тут працює велика кількість груп і в цілому, не можу сказати, що вони знаходять. Тобто наша група, наше відділення, яке зараз працює, найчастіше всього ми зіштовхуємося з [протипіхотними] мінами ПОМ-2, їх було дуже багато, просто величезна кількість, це такі міни - як павук виглядають, так і називають "павуки". Вони викидають сіті. ВОГи [боєприпаси для гранатометів] після боїв чи ще щось, чи після того, як, наприклад, прилетіло в їхні бліндажі, є згорілі снаряди типу "ВОГ 17", - каже Кудін.

Російські снаряди сапери знаходять також на приватних подвір'ях, у полях та на об'єктах інфраструктури.

Сапер Микола Винничук каже: "Звернення громадян були й по населеному пункті, а також за межами населеного пункту були виявлені безпечні залишки з РСЗВ "Ураган" або "Град", і в людей були знайдені гранати, мінометні міни - не розірвані боєприпаси".

Знайдені боєприпаси сапери перевозять у спеціально обладнане місце для зберігання та подальшого знешкодження. З початку повномасштабного вторгнення Росії лише в Миколаївській області було виявлено та знищено шляхом контрольованого підриву більш як вісім тисяч російських боєприпасів.

"Страх - це показник здорового глузду, він повинен бути у всіх, якщо його немає, то це вже проблема, особливо для саперів, тобто страх повинен бути, повинна бути відповідальність, але з ним потрібно боротися, - каже Антко. - Це наганяє певні думки, але це наштовхує на якісніше виконання своєї роботи, тому що ти знаєш, що після тебе будуть йти люди по цій ділянці, наприклад, після нас будуть йти електрики, лагодити мережу".

Столтенберґ: Якщо Путін переможе – це буде сигналом іншим авторитарним режимам. Відео

«Якщо президент Путін переможе в Україні, це дасть сигнал про те, що авторитарні режими можуть досягати своїх цілей за допомогою грубої сили», - заявив генсек НАТО Єнс Столтенберґ.

Перед відступом росіяни нашпигували все навколо вибухівкою: як розміновують деокуповані території на Миколаївщині. Відео

Японія нещодавно оголосила, що передасть Україні сучасне обладнання для розмінування. Група експертів Державної служби з надзвичайних ситуацій пройшла тренування із використання приладів у Камбоджі, а зараз продовжує курс навчання безпосередньо у Японії. Тим часом...

Більше

XS
SM
MD
LG