Спеціальні потреби

Актуально

Україна, Сирія та напруженість між США і Північною Корею - серед тем конференції у Мюнхені

Голова конференції Вольфґанґ Ішинґер відкриває дискусії у Мюнхені 16 лютого 2018р.

54-та щорічна конференція з питань безпеки зібрала на період з 16 до 18 лютого у південному німецькому місті Мюнхені близько півтисячі чільних урядовців, політиків та фахівців.

...погляньте, як ЄС і НАТО діють у зв’язку з проблемою поступового ослаблення цінностей серед країн - членів своїх організацій. НАТО не критикує постійне послаблення верховенства права в Туреччині, а тим часом ЄС виглядає неспроможним захистити свої цінності в Угорщині та Польщі...

Голова конференції Вольфґанґ Ішинґер у зверненні до зібрання запропонував зосередитися на обставинах, через які “упродовж минулого року світ наблизився надто близько до межі значного конфлікту”.

Мюнхенська конференція стала примітною тим, що президент Путін у виступі 2007 р. фактично підтвердив відхід Росії від курсу партнерства із Заходом та назвав США небезпечною і дестабілізуючою силою у світі.

Згодом у серпні 2008 р. Росія вперше вдалася до повномасштабного застосування армії у тижневій війні на території сусідньої Грузії, а в лютому 2014 р. почала військові операції на території України.

Під час цієї конференції очікують зустрічі президента Петра Порошенка з представниками Німеччини, Франції та Росії - сторонами так званого “Мінського” процесу щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

У Мюнхені зокрема обговорюватимуть спеціальну доповідь ООН з деталями пропонованої міжнародної миротворчої місії на сході України.

Міністерство закордонних справ Росії у четвер висловило застереження щодо положень доповіді, які, на думку Москви, надавали б “зовнішнім силам” надто великі повноваження.

Виклики для цінностей Заходу

Співробітниця аналітичного європейського Центру Карнеґі Джуді Демпсі з нагоди Мюнхенської конференції пише, що Захід досі перебуває у пошуках ролі в нових умовах - відмінних від домінування після 1945р. та одразу після закінчення епохи "холодної війни".

“Ідея того, що Захід базується на цінностях терпимості та прагматизму, демократії та відкритості залишається більш доречною ніж будь-коли. Проте Захід постав перед випробуваннями у зв’язку з величезною швидкістю та впливом оцифровування і технологій. Це включає штучний інтелект, величезні потоки поглядів та даних, фальшиві новини та дезінформацію”, - вважає Джуді Демпсі.

На її думку західні країни надто повільно реагують на потребу використання нових технологій для зміцнення демократій та для захисту й поширення своїх цінностей, серед яких вона також називає принцип непорушності кордонів.

Демпсі називає анексію Криму Росією 2014 р. та “егоїстичне відношення Європи до біженців” лише двома окремими прикладами подій та процесів, які поставили під сумнів надії, що у світі буде гарантована платформа для цінностей Заходу.

“Саме терпимість і відкритість є характерними ознаками Заходу. Але, погляньте, як ЄС і НАТО діють у зв’язку з проблемою поступового ослаблення цінностей серед країн - членів своїх організацій. НАТО не критикує постійне послаблення верховенства права в Туреччині, а тим часом ЄС виглядає неспроможним захистити свої цінності в Угорщині та Польщі, не кажучи про уперту корупцію в Румунії”, - вказує аналітик.

Але Джуді Демпсі підкреслює, що немає причин, чому б уряди Заходу не могли використовувати можливості нових технологій для підтримки своїх цінностей, як це було зроблено після 1945 року.

Дивіться також: Британія офіційно звинувачує Росію у кібернападі на Україну

Британія офіційно звинувачує Росію у кібернападі на Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG