Спеціальні потреби

Актуально

Зеленський отримав нагороду від IFES у Вашингтоні

Посолка України Оксана Маркарова, дипломатка США Саманта Пауер і сенатор США Роб Портман на врученні премії Чарльза Манатта за демократію, від IFES. Фото: Родні Бейлі
"Володимир Зеленський сказав: "Саме на полі бою в Україні вирішується, за якими правилами буде жити світ". І це абсолютно вірно. Путін напав на Україну саме тому, що вона прийняла демократичні цінності, які нам усім дорогі. Путін чітко пояснив свої мотиви у промові перед вторгненням".
Саманта Пауер, 28-ма постійна представниця США при ООН

Президент України Володимир Зеленський отримав Нагороду за Демократію імені американського дипломата, громадського та політичнго діяча, Чарльза Манатта. Премія заснована Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та відзначає роботу видатних людей, які працюють заради свободи та демократії. Від імені Зеленського нагороду отримувала посолка України в США, Оксана Маркарова. За її словами, у часи повномасштабної російської війни, такі відзнаки - це іще один спосіб привернути увагу до України і до необхідної їй допомоги.

"Сьогодні, коли ми боремось за нашу незалежність, свободу та демократію, ми бачимо, що дуже багато визначних фундацій в США дають різні нагороди нашому президенту, нашому народу. Зрозуміло, що зараз наші ключові приорітети - це не нагороди, а зброя, санкції, допомога. Але це також дуже важливо. Тому що це визнання від наших стратегічних партнерів, від народу Сполучених Штатів. Визнання, що ця боротьба більше ніж боротьба за Україну", - розповіла українська дипломатка Голосу Америки.

Оксана Маркарова, посолка України в США, журналістка Катерина Лісунова та оператор Олексій Осика під час церемонії вручення демократичної премії Чарльза Манатта, організованої IFES. Фото: Родні Бейлі
Оксана Маркарова, посолка України в США, журналістка Катерина Лісунова та оператор Олексій Осика під час церемонії вручення демократичної премії Чарльза Манатта, організованої IFES. Фото: Родні Бейлі

Окрім українського лідера премією імені Чарльза Манатта також відзначили усіх співробітників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), які працюють задля захисту демократії та прав людини (DRG). Нагороду від їхнього імені прийняла дипломатка, постійна представниця США при ООН за часів Обами, а нині адміністраторка USAID Саманта Пауер. Також, нагороду у цей вечір отримав співзасновник групи з підтримки України в Конгресі США, сенатор-республіканець, Роб Портман. Обидва діячі підкреслили, що головна війна за світову демократію нині точиться в Україні.

Американська дипломатка Саманта Пауер і сенатор Роб Портман під час церемонії вручення демократичної премії імені Чарльза Манатта, організованої IFES. 14 червня 2022 року.
Американська дипломатка Саманта Пауер і сенатор Роб Портман під час церемонії вручення демократичної премії імені Чарльза Манатта, організованої IFES. 14 червня 2022 року.

"Володимир Зеленський сказав: "Саме на полі бою в Україні вирішується, за якими правилами буде жити світ". І це абсолютно вірно. Путін напав на Україну саме тому, що вона прийняла демократичні цінності, які нам усім дорогі. Путін чітко пояснив свої мотиви у промові перед вторгненням", - заявила Пауер зі сцени Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

"Це організація, яка підтримує демократію та свободу у всьому світі. І вони фактично підтримують Україну з моменту її незалежності. Але ніколи раніше їхня робота не була такою важливою, як зараз. Нині ми повинні забезпечити перемогу України. Щоб несправедливий, варварський та абсолютно необґрунтований напад Росії зазнав нищівної поразки. А демократія знову могла процвітати", - розповів сенатор від штату Огайо Портман, в коментарі для Голосу Америки.

Роб Портман, республіканський сенатор від шатату Огайо, під час церемонії вручення демократичної премії Чарльза Манатта, організованої IFES. Вівторок, 14 червня, 2022 року.
Роб Портман, республіканський сенатор від шатату Огайо, під час церемонії вручення демократичної премії Чарльза Манатта, організованої IFES. Вівторок, 14 червня, 2022 року.
"Протягом останніх кількох років ми бачимо загрози демократії через зростання авторитаризму. Проти демократії використовують технології та дезінформацію. Зараз світу потрібно не просто працювати над просуванням демократії, але захищати її від нападу".
Ентоні Бенбері, президент і генеральний директор IFES

Міжнародна фундація виборчих систем була заснована у 1987 році, після Вестмінстерської промови тогочасного президента США Рональда Рейгана, в якій він закликав просувати демократію у світі. Це неурядова організація в Сполучених Штатах, яка підтримує право громадян на вільні та чесні вибори, а також допомагає виборчим комісіям та робить дослідження на місцях. Нині її представники працюють у 145 державах - як в зрілих демократіях, так і в тих, що розвиваються.

"Дуже активно працюють в Україні також. З моменту здобуття нами незалежності. Щоб допомогти нам саме в демократичній розбудові наших виборчих систем. Їхні консультанти дуже активно працювали і над виборчим законодавством, усіма ітераціями, і виступали спостерігачами на виборах. І насправді, я почала свою кар’єру працюючи в IFES, в далекі 90-ті роки", - додає посолка України в США, Оксана Маркарова.

В Україні IFES працює із 94-го року. Зокрема над - технічною допомогою на виборах, залученням громадянського суспільства до політичних процесів, проведенням соціологічних досліджень.

"Найбільший офіс нашої фундації знаходиться в Києві, саме в Україні. І я керую цим офісом. Я власне, тепер живу в Києві. Я зараз у відрядженні на чотири тижні і одразу полечу назад до Києва. В Україні ми багато працюємо над підтримкою демократії. Від розробки законопроектів до допомоги неурядовим організаціям в їхній боротьбі за демократію", - розповідає Голосу Америки Пітер Ербен, головний радник IFES та старший директор організації в Україні.

14-го червня організація відзначила 35 років свого існування. За словами її представників, за останні десятиліття виклики дуже змінились. Якщо раніше робота організації була сконцентрована на розвитку демократії у світі, то тепер демократична система існування потребує захисту.

"Наша фундація змінила свою місію. Тепер ми не стільки фокусуємось на виборах, скільки на самій демократії. Світ змінився і загрози для демократії у світі зросли. Протягом останніх кількох років ми бачимо загрози демократії через зростання авторитаризму. Проти демократії використовують технології та дезінформацію. Зараз світу потрібно не просто працювати над просуванням демократії, але захищати її від нападу", - наголошує у коментарі для Голосу Америки Ентоні Бенбері, президент і генеральний директор IFES.

За словам співголови українського кокусу в Палаті Представників, конгресвумен Марсі Каптур, на тлі української боротьби за демократію, політична підтримка Києва значно зміцніла в Конгресі США.

Марсі Каптур, конгресвумен від демократичної партії під час церемонії вручення демократичної премії Чарльза Манатта, організованої IFES. Вівторок, 14 червня, 2022 року.
Марсі Каптур, конгресвумен від демократичної партії під час церемонії вручення демократичної премії Чарльза Манатта, організованої IFES. Вівторок, 14 червня, 2022 року.

"Я підтримую боротьбу української нації, за її свободу та право бути країною, куди жоден сусід не може просто так вторгнутись, завдаючи страшних руйнувань. Я думаю, що настав час для американського народу підтримати народ України, давати їм надію і допомагати усіма можливими способами. Я також є співголовою і допомагала у заснуванні групи підтримки України в Палаті представників США. Зараз наша група налічує близько 94 члени, це дуже велка кількість і він існує з 90-х років. Ми дуже уважно стежимо за подіями в Україні", - поділилася із Голосом Америки представниця 9-го округу штату Огайо, яка також була серед гостей на нагородженні.

Дивітья також: Про окупацію, шлях до порятунку та фільтрацію – інтервʼю з мешканцем Маріуполя Владом Шороховим.

Всі новини дня

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Новий тиждень в Україні почався із чергових ракетних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Масові обстріли Росії свідчать про її жорстоку стратегію: принести війну в кожен український дім - заявили в посольстві США в Україні.

Білий дім про санкції щодо священиків УПЦ (МП): очікуємо, що дії України відповідатимуть міжнародному законодавству

Українські правоохоронці - поблизу Києво-Печерської Лаври у Києві 

Сполучені Штати спостерігають за ситуацією навколо Української православної церкви (Московського патріархату) і очікують, що Київ, запроваджуючи санкції до священиків, причетних до російської агресії, дотримається міжнародного законодавства.

Про це заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі.

"Очевидно, ми спостерігаємо за розвитком (ситуації) навколо українських православних церков, пов'язаних з московським патріархатом, і санкцій України проти членів цієї церкви, які вжили кроків на підтримку російської військової агресії. Президент Зеленський наголосив на принципах релігійної свободи, і ми очікуємо, що дії України будуть відповідати міжнародному законодавству, яке захищає свободу релігії або віросповідання", - сказав представник Адміністрації президента США.

Він додав, що ситуація зі "злочинним впливом" Росії всередині України прямо пов'язана з ракетними ударами по цивільному населенню, яке здійснює РФ.

"США лишаються непохитними у нашій підтримці України в час, коли вона потребує свого захисту від Росії, від російської агресії всередині їхньої країни, і звісно, злочинного впливу - все це пов'язано з тим, що ми бачимо сьогодні, десятки нових ракетних ударів проти цивільного населення", - сказав Джон Кірбі.

Напередодні стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо низки священиків Української православної церкви (Московського патрірхату). Серед них - намісник Києво-Печерської Лаври Петро Лебідь, низка єпископів та митрополітів УПЦ (МП), а також колишній депутат ВР Вадим Новинський.

2 грудня президент Зеленський видав Указ, яким увів в дію рішення РНБО про діяльність проросійських релігійних організацій в Україні та обмежувальні заходи щодо них. За цим указок парламент має за два місяці внести законопроект, за яким релігійні організації, причетні до Росії, не можуть діяти в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG