Спеціальні потреби

Актуально

Приїхати в США, щоб народити дитину і подарувати їй американський паспорт

ВООЗ видала поради вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам

На фоні президентських виборів, в американському суспільстві загострилися дебати з приводу імміграції: чи будувати стіну на кордоні з Мексикою, чи заборонити біженцям в’їзд у країну і що робити з сім'ям, які оселилися в Сполучених Штатах нелегально?

Під час передвиборчої кампанії голосно лунали заклики Дональда Трампа до посилення міграційного контролю. Тим не менш, для тисяч іноземців, які бажають отримати американське громадянство, шлях до мети пролягає через тривалий і клопіткий процес імміграції або притулку. Водночас вагітність може служити набагато простішим способом отримати доступ до всього, що можуть запропонувати людині Сполучені Штати.

Немає законів, які б забороняли іноземцям подорожувати до США, щоб народити там дитину. Діти, народжені на території Сполучених Штатів, автоматично є американськими громадянами відповідно до Конституції. Проте, у спробі отримати громадянство для своєї дитини через народження, багато батьків вдаються до імміграційного шахрайства, експлуатують систему охорони здоров'я, а в деяких випадках навіть піддають небезпеці життя немовляти.

У законі немає нічого такого, що б робило в'їзд до Сполучених Штатів незаконним для вагітних жінок
Вірджинія Кайс

«У законі немає нічого такого, що б робило в'їзд до Сполучених Штатів незаконним для вагітних жінок», – говорить Вірджинія Кайс, представник Імміграційної та митної поліції США (ICE). Вона додає, проте, що більшість жінок, які сподіваються забезпечити дитині американське громадянство, неправдиво подають мету свого візиту, щоб отримати туристичні візи, а це є злочином.

Навіть якщо жінки зізнаються в істинній меті поїздки (народити дитину), є ще один бар'єр, який їм потрібно подолати. Державний департамент відзначає, що візи видаються на індивідуальній основі, але сім'я повинна надати докази наявності достатніх коштів, щоб покрити будь-які заплановані та незаплановані витрат на медичне обслуговування.

Для тих, хто пройде прикордонний контроль без правильної документації, немає ніякої загрози штрафу для новонародженого. Дитині все ще гарантується 14-та поправка, яка надає громадянство «всім особам», народженим на американській землі, незалежно від законів, які були порушені, щоб бути народженим тут. Сполучені Штати – серед меншості країн, які до сих пір надають громадянство на основі факту народження.

Абсолютно неприйнятно надати громадянство США дитині, не вимагаючи мінімального терміну проживання
Ден Стайн

Цей факт засмучує деяких американців. «Абсолютно неприйнятно надати громадянство США дитині, не вимагаючи мінімального терміну проживання», говорить Ден Стайн, президент Федерації американської імміграційної реформи (FAIR), яка виступає проти присвоєння громадянства на основі факту народження. Стайн стверджує, що 14-та поправка ніколи не призначалася для підриву імміграційного контролю шляхом «дозволяння людям маніпулювати системою таким чином, щоб вони могли народити дітей тут, навіть якщо вони насправді не мають ніякої прив’язки до громади».

Хоча немає офіційної кількості туристок, які приїхали в США з ціллю народити дитину, Центр міграційних досліджень (CIS) вважає, що річна статистика складає близько 36 000 осіб, серед яких багато представниць Китаю, а також Тайваню, Кореї, Нігерії, Туреччини, Росії, Бразилії та Мексики.

Багато з цих туристок – родом із країн із економічною або екологічною нестабільністю; водночас деякі з них мотивовані кращою системою охорони здоров'я в США, а інші сподіваються, що дитина може послужити одного дня сімейним квитком для так званої «американської мрії». Ці діти можуть повернутися в Сполучені Штати в будь-який час, щоб отримати можливості, зарезервовані для громадян США, в тому числі безкоштовна державна шкільна освіта, державна допомога та стипендії. Вони також мають право на певні робочі місця, в тому числі на багато державних посад. Додатковою перевагою є те, що американський паспорт дозволяє безвізовий або спрощений візовий режим для більшості країн світу. Чи не найбільш бажаним привілеєм є те, що ці діти, коли їм виповниться 21, можуть спонсорувати зелену карту для своїх батьків.

Дивіться також: Як приватні благодійні організації допомагають жінкам-іммігранткам у скрутних ситуаціях

Як приватні благодійні організації допомагають жінкам-іммігранткам у скрутних ситуаціях
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG