Спеціальні потреби

Зеленський до НАТО: "Україні потрібна військова допомога – без обмежень"


Президент США Джо Байден після самітів НАТО, ЄС і G7 Брюсселі відбуде до Польщі, яка прийняла найбільшу кількість біженців з України
Президент США Джо Байден після самітів НАТО, ЄС і G7 Брюсселі відбуде до Польщі, яка прийняла найбільшу кількість біженців з України

Керівники держав НАТО, Європейського Союзу та Групи 7 зібралися 24 березня у Брюсселі, щоб узгодити подальші дії у відповідь на російську війну в Україні.

Українські лідери і зокрема президент Володимир Зеленський закликають надати військову допомогу українські армії і тиснути на Росію санкціями та іншими методами, щоб покласти край російському вторгненню, що супроводжується кривавими боями, руйнівними бомбардуваннями українських міст і жертвами серед цивільних.

НАТО ще належить показати, що Альянс може зробити для порятунку людей. Показати, що це справді найпотужніше оборонне обʼєднання у світі. І світ чекає. І Україна дуже чекає.

Росія, як виглядає, не змогла швидко досягти своєї мети - підкорити Україну, але президент Путін досі не подає ознак готовності до компромісу і наполягає на своїх ультиматумах, виконання яких фактично означало б капітуляцію Києва і розчленування української держави.

Президент Зеленський перед початком брюссельських самітів сказав, що очікує “серйозних кроків”, повторивши заклики захистити Україну з неба і поскаржившись, що Захід не надає літаки, сучасні системи протиповітряного захисту, танки і зброю проти кораблів.

“На цих самітах ми побачимо, хто наш друг, хто наш партнер, а хто нас продав і зрадив”, - сказав Зеленський.

Промовляючи з допомогою відеозв'язку до учасників саміту НАТО український керівник поскаржився, що Україна почуває себе "у «сірій зоні». Між Заходом і Росією".

"Щоб рятувати людей і наші міста, Україні потрібна військова допомога – без обмежень. Як без обмежень Росія застосовує проти нас увесь свій арсенал", - наголосив він.

Радник українського президента Андрій Єрмак цього тижня заявив, що для того, аби Україна могла не лише стримувати російський наступ, але й вигнати загарбників, українським військам потрібна міжнародна допомога не тільки так званою оборонною, а й наступальною зброєю, зокрема ракетами середнього радіусу дії.

Україна наполегливо просить НАТО допомогти захистити українське небо від російських ракет і бомбардувальників, які методично руйнують українські міста, навіть ті, які розташовані далеко від зони активних бойових дій.

Президент Зеленських скористався однією зі своїх промов, щоб звернутися з закликом до людей в різних країнах світу виходити на демонстрації і нагадати про місяць, який минув від початку цього російського вторгнення в Україну.

Згідно з попередніми оцінками в Україні вже загинули тисячі людей і приблизно 10 мільйонів українців стали біженцями - понад 2 мільйони з них були змушені перейти кордони до сусідніх країн: Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ напередодні сказав, що саміт має схвалити збільшення військової присутності у східних країнах альянсу та обговорить подальшу збройну допомогу Україні.

Нові бойові з'єднання країн НАТО мають бути відряджені до Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини.

Очікують, що на зустрічах американського президента Джо Байдена з керівниками країн Європейського Союзу та Групи-7, йтиметься про узгодження санкційного тиску на Росію та про координацію військової та економічної і гуманітарної допомоги Україні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG