Актуально
- Голос Америки
"Не вбивайте посланця" - блог USAID про вбивство Шеремета та переслідування журналістів

В Україні вбивство провідного журналіста-розслідувача Павла Шеремета вже більше року залишається не розкритим, незважаючи на те, що за фактами справи було знято впливовий документальний фільм, а також проведення дослідження цієї справи організацією, що виграла грант USAID - "Проект з викриття організованої злочинності та корупції" та Slidstvo.info.
Про це в статті "Не вбивайте посланця" на сторінці офіційний блогів Державного департаменту США написала Шеннон Маґуайр – радник зі ЗМІ Бюро Європи та Євразії Агентства з міжнародного розвитку США (USAІD).
З 1992 року більше 800 журналістів було вбито по всьому світові. З них 86% було вбито безкарноШеннон Маґуайр
Серед інших нападів на журналістів в Україні в USAID наголосили на побитті трьох журналістів поліцейськими, під час висвітлення цими журналістами протестів біля суду в Києві.
Варіації фрази "не вбивайте посланця" можна знайти в літературі, починаючи з давньогрецього Плутарха, нагадує посадовець. Ідея полягає в тому, що ті, хто доносить погані новини, мають бути захищені від образ та нападів.
Сьогодні ці "посланці" тяжко працюють, збираючи і розповсюджуючи інформацію, аналізуючи і часто критикуючи дії тих, хто при владі. Захист журналістів та співробітників ЗМІ від насильства – засадниче положення свободи самовираження, наполягає Маґуайр.
З 1992 року більше 800 журналістів було вбито по всьому світові, за даними Комітету захисту журналістів (CPJ). З них 86% було вбито безкарно – вироків не було винесено.
Журналісти – не солдати, і їх камери та ручки – не зброя; вони не повинні боятись фрази "не вбивайте посланця"Шеннон Маґуайр
В Росії яка входить до десятки в переліку CPJ, напад на журналістку Юлію Латиніну в вересні цього року, є лише останнім в ряду залякувань та погроз російським журналістам і опозиціонерам, які не призвели до висунення офіційних звинувачень.
В Сербії, 150 агентств новин та правозахисних груп організували колективний бойкот минулого місяця, щоб привернути увагу до свободи преси в країні.
Проблема насильства проти журналістів не має легкого вирішення, зазначає посадовець. Загрози є різними, починаючи від збройного конфлікту до етнічного насильства, політично вмотивованих переслідувань та організованої злочинності.
USAID підтримує громадянське суспільство і захист прав журналістів.
Наприклад, в Україні проект USAID U-Media Project співпрацював з понад 500 незалежними ЗМІ, щоб забезпечити захист прав журналістів та захист їх даних в конфліктних регіонах на Сході України та в Криму, при висвітленні чутливих тем бойових дій та окупації. USAID також підтримує Інститут масової інформації, який відслідковує порушення прав журналістів.
Журналісти – не солдати, і їх камери та ручки – не зброя; вони не повинні боятись фрази "не вбивайте посланця".
Дивіться також: Підсумки року в українсько-американських відносинах
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum