Спеціальні потреби

Російська опозиція говорить про 220 загиблих військовослужбовців в Україні


Портрет Немцова і квіти на місці, де його вбили

Москва витратила понад 53 мільярди рублів на підтримку сепаратистського повстання на сході України, де були вбиті щонайменше 220 російських солдатів.

Такі дані містяться в доповіді, підготовленій активістами російської опозиції і опублікованій у вівторок.

Доповідь була останнім проектом убитого критика Кремля Бориса Нємцова. На основі відкритих джерел та інтерв’ю з рідними він намагався скласти картину, яка суперечила заявам Москви, що російські військовослужбовці не беруть участі в бойових діях в Україні.

Нємцов був застрелений у центрі Москви в лютому. Члени ліберальної партії «РПР-Парнас», одним з керівників якої він був, і кілька журналістів допомогли закінчити 65-сторінкову доповідь.

Коментарів Кремля поки не надходило.

У доповіді говориться, що щонайменше 150 російських військовослужбовців загинули в боях під Іловайськом і в інших районах Східної України влітку минулого року. Їх родичі отримали в якості компенсації по 3 мільйони рублів за умови, що вони не будуть розголошувати інформацію про обставини загибелі військових.

В результаті нового сплеску насильства на початку цього року – на цей раз в районі Дебальцевого – були вбиті щонайменше 70 російських солдатів. Автори доповіді стверджують, що родичі цих військовослужбовців компенсації не отримали.

За версією укладачів доповіді, в більшості випадків військовослужбовців змушували офіційно звільнятися з армії перед відправкою на схід України, щоб відповідати заявам Москви, що кадрових російських військових у регіоні немає, а є тільки добровольці.

XS
SM
MD
LG