Спеціальні потреби

Перспективи виходу з ЄС – Нідерланди наступні?


Після того як Великобританія проголосувала за вихід з Європейського Союзу, в Брюсселі побоюютьсяч, що також інші країни можуть зробити те саме. В Нідерландах, як і у Великобританії, люди занепокоєні з приводу імміграції і питання суверенітету. Тому збільшуються вимоги, щоб голландські виборці мали можливість також голосувати в справі членства в ЄС.

У місті Маастріхт, що на півдні Нідерландів, немає багато ознак того, яку історичну роль воно відіграло в історії Європейського Союзу.

У 1992 році лідери 12 європейських країн зібралися в Маастріхті, щоб підписати угоду, яка взяла назву від міста, про створення модерного Європейського Союзу із спільною політикою і монетарною одиницею.

Проте тепер Маастріхт опинився в центрі нідерландських євроскептиків. Як виявилось, половина голландців хоче референдуму.

Лідер крайнє правої Партії свободи Ґеерт Вільдерс веде кампанію проти так званої ісламізації Європи і вимагає, щоб голландці також мали можливість голосувати щодо членства в ЄС.

Професор європейського права Університету Еразма Роттердамського Фабіан Амтенбрінк вважає, що основний настрій серед європейців такий, що керівництво ЄС надто накидає свою волю і що процес виношення рішень надто відсунувся від громадан. Проте референдум про членство Нідерландів в ЄС може стати дійсністю щойно після виборів, запланованих на березень наступного року.

Дивіться також: Ось чому майже одночасні візити Гройсмана, Яценюка до США можуть шкодити Україні

Ось чому майже одночасні візити Гройсмана, Яценюка до США можуть шкодити Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG