Спеціальні потреби

Актуально

Німецька поліція розслідує 10 демонстрантів за гітлерівські вітання

Демонстранти і поліція 27 серпня, Хемніц.

Поліція у німецькому місті Хемніц відкрила 10 справ за використання гітлерівських привітань під час демонстрацій та сутичок у понеділок.

Вітання витягнутою вперед рукою та інші нацистські символи у Німеччині заборонені і карається штрафом, або ув’язненням на термін до 5 років.

Дводенні демонстрації у Хемніці спалахнули у неділю після повідомлень про смерть 35-річного німецького чоловіка внаслідок бійки за участю іноземців.

ЗМІ повідомляють, що бійка спалахнула після сварки на вуличному фестивалі.

Поліція заарештувала сирійця та іракця через підозру про застосування холодної зброї.

Кількатисячні демонстрації супроводжувалися сутичками між суперницькими політичними групами і кілька осіб зазнали поранень.

Крайні праві та анти-іммігрантські рухи й партії скористалися інцидентом та демонстраціями, щоб підняти тему місця іммігрантів та біженців у Німеччині.

Канцлер Анґела Меркель засудила те, що було названо “полюванням” на іноземців та інші протиправні дії: “Відеозаписи свідчать, що відбувалося цькування. Люди спеціально збиралися для здійснення протизаконних дій. Лунали заклики до ненависті”.

Німецький часопис Spiegel, розповідаючи події у місті Хемніц, стверджує, що місцева поліція виявилася не готовою, до швидкої реакції на дії екстремістів, натхненних ненавистю до іноземців.

Нагода для антимігрантських сил

Місто Хемніц (колишній Карл Маркс Штадт) розташоване у східній частині Німеччини, де значною підтримкою користуються такі крайні праві та антимігрантські сили як партія Альтернатива для Німеччини і рух Пеґіда.

Пам’ятник Карлу Марксу у центрі Хемніца
Пам’ятник Карлу Марксу у центрі Хемніца

Вони гостро критикують політику Анґели Меркель, яка вирішила надати притулок сотням тисяч мігрантів та, зокрема, біженцям від війни у Сирії, а також з Іраку, Афганістану та інших країн.

2015 рік був рекордним, коли у Німеччині зареєстрували 890 тисяч прохачів притулку.

Завдяки критиці дій уряду, до парламенту країни минулого року пройшла партія Альтернатива для Німеччини, завоювавши 94 місця у Бундестазі.

Крайній правий рух Пеґіда був заснований у 2014 року Дрездені, що недалеко від Хемніца.

У східній Німеччині, що колись була комуністичною Німецькою Демократичною Республікою, антимігрантські настрої високі, хоча кількість іноземців там зазвичай нижча, ніж у західній частині країни.

Дивіться також: Що змінилося? 50 років з часу вторгнення радянського війська на колишню Чехословаччину

Що змінилося? 50 років з часу радянського вторгнення у Чехословаччину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00


Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG