Спеціальні потреби

КНДР: жодних розмов із США про ядерну зброю і права людини


Лідер КНДР на стадіоні під час футбольного матчу жіночих команд

Північна Корея виключає будь-які переговори зі Сполученими Штатами на тему ядерної зброї або прав людини з приводу, як сказано, спроб Вашингтона усунути від влади комуністичний уряд.

Заява, що її було зроблено у вівторок, за всіма ознаками, посилається на проект резолюції, що пропонує передати справу Пхеньяна на розгляд Міжнародного кримінального суду за порушення прав людини. У недавньому звіті ООН Пхеньян звинувачено у злочинах проти людства.

Японія і Європейський Союз планують у найближчому часі запропонувати Генеральній Асамблеї проект незобов’язуючої резолюції. Сполучені Штати рішуче підтримують ці зусилля.

Представник Міністерства закордонних справ КНДР звинуватив Сполучені Штати у веденні політики з метою «повалення уряду і соціальної системи» Пхеньяна під претекстом захисту прав людини. Він посилався на угоду із 2005 року, відповідно до якої США і Північна Корея погодилися «шанувати суверенітет один одного і право на мирне співіснування.

Північнокорейський представник заявив, що недавні дії Сполучених Штатів скасували угоду, додаючи, що ідея про ліквідацію ядерної зброї на Корейському півострові «повністю втратила на значенні».

XS
SM
MD
LG