Спеціальні потреби

Актуально

«Північний потік 2» став у центрі відносин між США, Росією і Європою

Тема газопроводу «Північний потік 2» знову повернулася до засобів масової інформації. Недавно державний секретар США Рекс Тіллерсон, пише видання The Hill, заявив, що він загрожуватиме енергетичній безпеці Європи.

Газопровід проходитиме з Росії по дні Балтійськогом моря до Німеччини. Власником його буде «Газпром» при чималій участі європейськх інвесторів з Франції, Німеччини, Австрії, Великобританії і Нідерландів.

Побудову газопроводу підтримує Німеччина, але проти проекту виступають США, Європейська комісія, Україна і Польща. Анґела Меркель вважає, що це лише економічний проект, але його противники кажуть, що це збільшить залежність Європи від російського газу.

Торік Сполучені Штати запропонували санкції проти європейських компаній, які підтримуватимуть проект. Якщо президент Трамп запровадить санкції, проект не буде завершений.

«Північний потік 2» важливий для європейців. Але Україна твердить, що втратить з цього приводу 2 мільярди доларів на оплатах за транзит, що є чималою частину національного бюджету. Проте скептики твердить, що більшість цих коштів, замість того, щоб призначити їх на побудову доріг, шкіл, лікарень чи покращення мережі трубопроводів, будуть розкрадені, опиняться в приватних руках, пише видання The Hill.

Автор статті підкреслює, що Німеччина стабільніша за Україну як транзитер російського газу. «Північний потік 1» і «Північний потік 2», а також «Турецький потік», який проходить по дні Чорного моря до Туреччини, запевнять постачання газу до європейських споживачів.

Кілька днів тому «Газпром» програв арбітражну справу з Україною і мусить повернути Україні 2,56 мільярда доларів, і заявив, що не відновить постач газу без внесення змін до контракту. У додаток до цього відносини США з Росією не належать до найкращих після повідомлення, що США постачають Україні зброю, включно з протитанковими ракетами.

Попит на російський газ в Європі збільшується у зв’язку з відмовою Німеччини від атомної енергії, зростаючою опозицією до видобування сланцевого газу, зменшення місць зберігання природного газу тощо. Значення газу ще більше підкреслює надзвичайно сувора зима цього року в Європі.

Проблема імпорту російського газу до Європи опинилася серед багатьох проблем американсько-російських відносин, які ускладнені станом прав людини, свободою преси, російськими діями у Східній Україні і Сирії, врешті причетністю Москви до контрабанди палива до Північної Кореї. Санкції проти європейських союзників Америки, пише автор статті у виданні The Hill, лише підтвердить, що США вдаються до санкцій для того, щоб продавати європейцям свій дорожчий газ. Можливо, додає він, що між Сполученими Штатами, Росією і європейцями не буде в найближчому часі нової «холодної війни», то все таки відносини між ними важко назвати дружніми. Тому США повинні запевнити стабільне й довготермінове постачання енергоресурсів для європейців.

Дивіться також: Новітні технології скоротять час автоподорожі на 25 відсотків

Новітні технології скоротять час автоподорожі на 25 відсотків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG