Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН розглядає нові санкції проти КНДР


США, зокрема, пропонують проводити перевірки всіх вантажів, що відправляються в Північну Корею або надходять з неї.

Рада Безпеки ООН у вівторок проведе голосування щодо резолюції про суттєве розширення санкцій ООН щодо Північної Кореї у зв'язку з ядерним випробуванням, проведеним нею 6 січня.

Про це повідомили у місії США при ООН.

Минулого тижня США представили Раді Безпеки узгоджений з Китаєм проект резолюції, який значно посилює існуючі обмеження після проведеного КНДР ядерного випробування і ракетного запуску і створює саме найжорсткіший режим санкцій ООН за останні 20 років.

Проект резолюції, який опинився в розпорядженні Reuters, вимагає від держав-членів ООН проводити обов'язкові перевірки всіх вантажів в Північну Корею або з неї, що проходять через їх території, в пошуку заборонених товарів.

Ініціатива повинна усунути прогалину в ембарго ООН на постачання зброї Пхеньяну, заборонивши імпорт та експорт зброї.

Також передбачається безпрецедентна заборона на передачу Північній Кореї будь-яких предметів, які можуть безпосередньо вплинути на оперативні можливості збройних сил Північної Кореї. Це, наприклад, вантажівки, які можуть бути модифіковані для військового використання.

Серед інших запропонованих заходів - заборона на будь-які поставки авіаційного та ракетного палива Північній Кореї, вимога висилки північнокорейських дипломатів, викритих у незаконній діяльності, а також внесення в «чорний список» 17 громадян Північної Кореї і 12 організацій, включаючи Державне агентство з освоєння космосу, яке відповідало за лютневий ракетний запуск.

Дивіться також: Пересторога Україні: Молдові заморозили допомогу до втілення реформ

Пересторога Україні: Молдові заморозили допомогу до втілення реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG