Спеціальні потреби

NYT застерігає від військової відповіді на дії Росії


Газета New York Times закликала адміністрацію Барака Обами спробувати вирішити проблему передбачуваних порушень Росією договору про контроль над озброєннями дипломатичним шляхом або за допомогою економічного «тиску», не вдаючись до заходів військового характеру.

«Адміністрація Обами повинна і далі прагнути до дипломатичного розв’язання суперечки щодо Договіру про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) і не піддаватися на звучні в Конгресі все гучніші вимоги швидких заходів у відповідь, які можуть призвести до погіршення ситуації», – йдеться в редакційній статті газети, опублікованій в п’ятницю.

У той же час видання наполягає, що Вашингтон «повинен вивчити можливості інших форм тиску, таких як заходи економічного впливу та розміщення нових систем захисту від крилатих ракет».

Газета нагадує, що укладений в 1987 році договір забороняє обом сторонам розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування з ядерними або звичайними боєголовками радіусом дії від 500 до 5500 кілометрів.

Хоча договір також забороняє виробництво і льотні випробування нових ракетних систем середнього та малого радіусу дії, Росія ще в 2008 році почала випробування нової крилатої ракети, вказує New York Times. Адміністрація Обами підняла це питання з російською стороною в травні 2013 року, а в липні 2014-го офіційно заявила, що дане випробування порушує договір. Однак Росія відмовилася навіть визнати сам факт проведення випробування ракети або обговорювати можливі рішення.

«Незважаючи на цю суперечку, було б величезною помилкою для Сполучених Штатів вийти з договору про РСМД, як того вимагають деякі конгресмени, – вважає газета. – Такий крок зніме всі обмеження з Росії і серйозно послабить систему договорів, які протягом десятиліть демонстрували примітну ефективність у справі стримування поширення руйнівних озброєнь».

«Було б помилкою розміщення кожною із сторін заборонених озброєнь на своїй або іншій території», – додає газета.

«Розгортання нових систем зверне назад тенденцію останніх років, коли обидві країни значно скорочували свої величезні арсенали», – заявила New York Times.

«Поки немає доказів розгортання Росією нових ракет, що було б серйозною ескалацією. США та їхні союзники повинні зробити зусилля, щоб повернути Росію до дотримання договору, а Росія повинна знати, що їй доведеться заплатити ціну, якщо вона буде нехтувати ним», – резюмує газета.

XS
SM
MD
LG