Спеціальні потреби

Актуально

Обама пропонує додаткові ініціативи для оживлення економіки США

Президент США Барак Обама у середу здійснив поїздку до штату Огайо, де оприлюднив нові пропозиції зі стимулювання економіки. Зокрема, з метою створення додаткових робочих місць, президент запропонував запровадити податкові пільги на закупівлю обладнання та рекомендує зменшити податки для дослідницьких компаній.

Основна мета візиту президента Барака Обами до Огайо – оприлюднення пакету додаткових заходів для оживлення економіки країни. В адміністрації заперечують, що зустріч із мешканцями штату стосується лише передвиборчої кампанії.

Речник Білого дому Роберт Ґіббс говорить:

«Йдеться не лише про наступні 60 днів, чи наступні 90 днів. Мова про те, як нам повернути економіку у нормальне русло».

Саме у місті Клівленд два тижні тому один із лідерів республіканців конгресмен Джон Бейнер оприлюднив свій план виходу з кризи та запропонував звільнити всю економічну команду президента.

«Ми мали 19 місяців, коли уряд діяв, як громадський діяч. Це не спрацювало. Настав час почати спочатку», - сказав лідер республіканської меншості у Палаті представників Джон Бейнер.

Пропозиція Барака Обами містить вкладення мільярдів доларів у нові програми зі стимулювання економіки. Компанії зможуть списати з податків усі інвестиції у будівництво нових виробничих приміщень та закупівлю устаткування. Податкові пільги, пов’язані з витратами на дослідження та інновації, будуть продовжені. Також додатково 50 мільярдів доларів бюджетних коштів буде витрачено на проекти розбудови транспортної інфраструктури. Для родин, які заробляють менше ніж 250 тисяч доларів на рік, будуть збережені і податкові пільги, встановлені президентом Бушем. Але для 2% набагатших американців із початку наступного року податки зростуть. Президент Барак Обама сказав:

«Я наміряний боротися щодня, щогодини, щохвилини, аби ми вийшли з економічної кризи».

Утім, ці плани мають бути схвалені Конгресом. Напередодні виборів не лише республіканці, а і деякі демократи побоюються підтримувати ініціативи президента, який втрачає популярність серед виборців.

А виборці відверто кажуть: «Програма зі стимулювання економіки, як здається, не дуже працює»….. «Хотілося б, щоб президент створив більше робочих місць тут, в Огайо».....«Президент Обама проводить жахливу економічну політику».

Опитування показують, що 52 % американців не задоволені діяльністю президента, загалом, порівняно з 46% тих, хто дає позитивну оцінку роботі Барака Обами. Також 33% відсотки вважають, що зусилля президента лише погіршують економічну ситуацію в країні, тоді, коли лише 30% вірять, що покращують. І це незадоволення негативно впливає на виборчі перспективи демократів, які на виборах до Конгресу у листопаді можуть програти республіканцям багато місць.

Соціолог Ґері Ленджер говорить:

«Ми бачимо протест проти статусу «кво». І все це у першу чергу через економіку».

З пропозиціями відвернути подальше погіршення економічної ситуації виступають і звичайні американці. Журналіст Аріана Гаффінґтон на своєму вебсайті збирає ідеї від усіх бажаючих, які, на її думку, мають запобігти перетворенню Сполучених Штатів на країну третього світу.

«Це ідеї окремих людей. Мені подобається, коли хтось генерує ідею, а потім починає її здійснювати», - говорить Аріана Гаффінґтон.

Один з тих, хто почав реалізовувати власну ідею, що має допомогти країні вийти із економічної кризи – Джін Епштейн. Цей успішний бізнесмен ходить від дверей до дверей у Філадельфії, закликаючи власників малих та середніх підприємств додатково найняти ще одного працівника хоча б на 6 місяців.

«Люди почнуть купувати пакети акцій. Люди почнуть витрачати готівку, яку вони мають, але побоюються витрачати», - каже підприємець.

Поки що до його плану приєдналася лише одна компанія, але він не впадає у відчай. Джін Епштейн говорить:

«Сполучені Штати створив бізнес. І приватний бізнес має стати порятунком для США».
Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG