Спеціальні потреби

Обама провів переговори із королем Абдуллою в Ер-Ріяді


Президент Обама зустрівся у п’ятницю з королем Саудівської Аравії Абдуллою. Важливою темою розмов - відмінності щодо інтересів безпеки на Близькому Сході.

Крім напружених відносин, спричинених громадянською війною в Сирії, американські офіційні особи кажуть, що розмови стосувалися Ірану, Єгипту неефективних ізраїльско-палестинських мирних переговорів і зусиль щодо боротьби з насильницьким екстремізмом.

Трирічна громадянська війна в Сирії спричинилася до релігійно мотивованого напруження на Близькому Сході, і Саудівська Аравія критично оцінює торішнє рішення Сполучених Штатів про відмову від планів озброїти повстанців, які борються проти уряду сирійського президента Башара аль-Асада.

Саудівський уряд також висловив занепокоєння з приводу тимчасового діалогу, який адміністрація Обами розпочала з Іраном, найбільшим суперником королівства у регіоні.

Торік між обома сторонами також виникли відмінності у ставленні до Єгипту. Президент Обама піддав гострій критиці усунення обраного на виборах ісламістського президента Мохаммада Мурсі, тоді як саудівський уряд підтримав уряд, що прийшов на заміну усунутого президента.
XS
SM
MD
LG